Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...

Join the forum, it's quick and easy

Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...
Zvezdan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Safet Isović

Ići dole

Safet Isović Empty Safet Isović

Počalji od Zaga Pon 14 Jun - 12:53:09

Safet Isović (rođen 1936. godine u Bileći, u BiH, tadašnjoj Kraljevini Jugoslaviji, preminuo 2. septembra 2007. godine u Sarajevu. U BiH) je bio estradni umjetnik, jedan od najboljih izvođača sevdalinki.

Od 1956. godine izvodi sevdalinke na radiju i televiziji. Pobjednik je mnogih velikih festivala. Dobitnik Zlatnog mikrofona i oko 35 zlatnih i srebrnih ploča. Dobitnik je Estradne nagrade BiH i Estradne nagrade bivše Jugoslavije. Snimio brojne sevdalinke za arhiv Radio Sarajeva (uključujući i nekoliko sevdalinki uz saz). Član je Udruženja estradnih radnika. Živio je i radio u Sarajevu.

Njegovi antologijski snimci su: "Đul Zulejha", "Boluje Hanka Prijedorka", "Braća Morići", "Djevojka sokolu zulum učinila", "Grana od bora, pala kraj mora", "Jutros rano prođoh kraj Morića hana", "Kasno pođoh iz Morića hana", "Mujo kuje konja po mjesecu", "Moj dilbere", "Kiša bi pala", "Dvi planine viš' Travnika grada", "Mujo đogu po mejdanu voda", "Od sveg' me je sačuvala majka", "Kolika je šeher Banja Luka", "Put putuje Latif-aga", "Vozila se po Vrbasu lađa", "Slavuj ptica mala", "Zmaj od Bosne", "Haj, kakve Ajka crne oči ima", "Vrbas voda nosila jablana", "Akšam mrače, moj po Bogu brate". Također su važne i brojne njegove novokomponovane pjesme, koje se dobrim dijelom oslanjaju na tradicionalnu bosansku pjesmu - sevdalinku. Među njima se ističu: "Kad sretneš Hanku", "Jablani se povijaju", "Hajro, Hajrija curo najmilija", "Zelen orah od roda se savija", "Bosna moja", "Malenim sokakom ne prolazim više", "Na mezaru majka plače", "Oči moje kletvom bih vas kleo", "Šta se ovo Bosnom čuje", "Oj, Safete, Sajo Sarajlijo", "Pjevaj Bosno, pa me razveseli", "Sjetuje me majka", "Šeher grade, Banja Luko mila", "Zelen lišće goru kiti" (sa Miletom Petrovićem), "Da sam sjajna mjesečina".

Snimio je dosta pjesama u duetu sa velikim izvođačima bosanske pjesme: Zaimom Imamovićem, Miletom Petrovićem, Bebom Selimović.

[You must be registered and logged in to see this link.]
.....................................................................................................



Nazad na vrh Ići dole

Safet Isović Empty Re: Safet Isović

Počalji od Zaga Pon 14 Jun - 12:54:10



Nazad na vrh Ići dole

Safet Isović Empty Re: Safet Isović

Počalji od Zaga Pon 14 Jun - 12:57:00



Nazad na vrh Ići dole

Safet Isović Empty Re: Safet Isović

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu