Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...

Join the forum, it's quick and easy

Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...
Zvezdan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srbi, Srbija, Srbstvo

2 posters

Strana 21 od 21 Prethodni  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Ići dole

Lepljiva Re: Srbi, Srbija, Srbstvo

Počalji od vivijen Sre 1 Jun - 1:50:20



Darku Mladiću zabranili da vidi oca!

Ljiljana Bulatović, biograf Ratka Mladića i general Mićo Grubor juče se nisu videli sa najtraženijim haškim optuženikom. Sinu Darku i šefici pravnog tima prof. dr Smilji Avramov takođe nije bilo dozvoljeno da vide generala. Mladića su poslednji videli njegova sestra, supruga i snaha.

Srbi, Srbija, Srbstvo - Page 21 News_65817

Sestra Rada Avram, supruga Bosiljka i snaha Milica Mladić poslednje su se srele sa generalom Ratkom Mladićem u pritvorskoj jedinici Tužilaštva za ratne zločine u Beogradu.

Iako su imali zakazanu i odobrenu posetu, generala Mladića nisu imali prilike da vide njegov sin Darko, šefica pravnog tima prof. dr Smilja Avramov, generalov biograf Ljiljana Bulatović-Medić i višedecenijski prijatelj Ratka Mladića general Mićo Grubor.

General Grubor je plačnim glasom izjavio da 15 godina nije video svog ratnog druga i kritikovao ministra unutrašnjoj poslova Ivicu Dačića jer je "na prevaru izručio generala Mladića pre nego što je poseta realizovana".

- Tvrdim da Mladić nije ubio ni jedno dete, ni jednu majku i da nije genocidan čovek - rekao je Grubor.

Srbi, Srbija, Srbstvo - Page 21 Slika0085

Ljiljana Bulatović u izjavi za S media portal kaže:
- Ne znam zašto su ovo uradili, zašto su nas tako ponizili... Profesorka Smilja Avramov ima 94 godine, gotovo da je jedva došla u sud, a nisu joj dozvolili da vidi generala Mladića, iako je to bila jedna od njegovih želja.

S media, Ag.
Foto: Beta
vivijen
vivijen
Moderator Foruma
Moderator Foruma

Zlatni Pehar Za Više Od 10.000 Poruka
Srbija

Grad : Zvezdan
Browser : Opera
Broj Postova : 13509
Broj Poena : 61734
Reputacija : 971
Datum upisa : 29.01.2010
Datum rođenja : 03.08.1953
Godine Starosti : 70
Pol : Ženski Zodijak : Lav Zmija

Zanimanje : slikanje, pisanje,primenjena umetnost
Raspoloženje : smireno
Uzrečica : ah
Knjiga/Pisac : orkanski visovi

Nazad na vrh Ići dole

Lepljiva Re: Srbi, Srbija, Srbstvo

Počalji od vivijen Sre 1 Jun - 1:52:18


Srbija neće plaćati Mladićevu odbranu

Država Srbija neće plaćati troškove odbrane Ratka Mladića u procesu pred Haškim tribunalom, ali će možda odobriti materijalnu pomoć i karte za porodicu.

Srbi, Srbija, Srbstvo - Page 21 News_65794

Odluka o tome da li će Ratko Mladić imati pravo na materijalnu pomoć od 200 evra mesečno za troškove boravka u Ševeningenu, a njegova porodica imati pravo na određeni broj avionskih karata, tek treba da bude donesena.

Kako je ranije izjavio Dušan Ignjatović, direktor Kancelarije za saradnju s Haškim tribunalom, pomoć koju dobijaju haški optuženici iz Srbije ne odnosi se na finansiranje odbrane, već na troškove boravka u pritvoru i nadoknadu troškova posete njihovim porodicama.

„Naknada dela troškova boravka u pritvorskoj jedinici Međunarodnih krivičnog tribunala optuženih koji su se dobrovoljno predali iznosi 200 evra mesečno. Članovi uže porodice za posetu pritvorenika koji su se dobrovoljno predali u Hagu imaju pravo na isplatu cene tri povratne avionske karte na relaciji Beograd – Amsterdam i isplatu iznosa od 250 evra po osobi na ime ostalih troškova, svaka dva meseca”, kaže Dušan Ignjatović.

Ako je suditi po odredbama Vlade Srbije o tome ko ima pravo na mesečnu pomoć države, Ratko Mladić ne ispunjava te uslove. Međutim, Nacionalni savet za saradnju s Haškim tribunalom ima diskreciono pravo da tu pomoć dodeli.

U haškom tribunalu Mladić ima dve mogućnosti - da se brani sam ili da zatraži advokate. U dosadašnjoj praksi Haški sud je plaćao odbranu onima koju su izabrali da imaju advokate, ali i za to je neophodno da se ispune određeni uslovi - da osoba kojoj se sudi nema imovinu, novac na računima.

Kako je saopštio advokat Miloš Šaljić, Mladić je u ponedeljak prvi put s njim razgovarao o pravnom timu koji će ga zastupati pred Tribunalom u Hagu.

"Ja ću sigurno putovati u Hag. Spominjali smo još neka imena, među njima ima onih koji su već bili angažovani na procesima u Hagu, ali i novih imena", kaže Šaljić.

Inače, za finansijsku pomoć 21 haškog optuženika kojima se sudi pred Međunarodnim tribunalom Srbija je prošle godine izdvojila 19 miliona dinara, tj. oko 186.000 evra.

(Vijesti.ba,Fena)
vivijen
vivijen
Moderator Foruma
Moderator Foruma

Zlatni Pehar Za Više Od 10.000 Poruka
Srbija

Grad : Zvezdan
Browser : Opera
Broj Postova : 13509
Broj Poena : 61734
Reputacija : 971
Datum upisa : 29.01.2010
Datum rođenja : 03.08.1953
Godine Starosti : 70
Pol : Ženski Zodijak : Lav Zmija

Zanimanje : slikanje, pisanje,primenjena umetnost
Raspoloženje : smireno
Uzrečica : ah
Knjiga/Pisac : orkanski visovi

Nazad na vrh Ići dole

Lepljiva Re: Srbi, Srbija, Srbstvo

Počalji od vivijen Sre 1 Jun - 1:54:14



Dimitrijević: Suđenje Mladiću je suđenje Srbiji

Vojin Dimitrijević, direktor Beogradskog centra za ljudska prava: Mladić bi mogao da svedoči o učešću SRJ u genocidu u Srebrenici

Najšire javno mnjenje u Srbiji je formirano od 1987. do 2000. godine pod uticajem nacionalističke elite, koja je prigrlila Slobodana Miloševića, kao i žestoke propagande koja je dominirala u skoro svim medijima u istom razdoblju. Taj uticaj još traje.

Predstavu o Haškom tribunalu kao antisrpskom političkom sudu teško je razbiti, tako da praktični političari, uključujući i one koji su sada na vlasti, moraju da pribegavaju pragmatičnim trikovima. Kako većina stanovnika želi da se priključi EU iz veoma praktičnih razloga, koji možda nisu ni osnovani, saradnja s Hagom može da „prođe“ samo ako je to cena pristupanja Uniji i sredstvima koje ono donosi - ocenjuje u intervjuu za Danas Vojin Dimitrijević, direktor Beogradskog centra za ljudska prava.

- Ravnodušnost koja se, naročito u nekim medijima, ispoljava prema žrtvama, posledica je sličnog mehanizma. Godinama se saopštavalo da su Srbi jedan mučenički narod koji je bio žrtva u svim ratovima u novijoj istoriji. Propaganda koja je vođena u Bosni i Hercegovini bila je zasnovana na širenju straha od obnove Nezavisne Države Hrvatske, koja će opet sprovesti genocid nad Srbima. Otuda se tvrdnje Ratka Mladića i njegovih obožavalaca da je samo branio srpski narod lako prihvataju. Svest o tome da i sami treba da preduzmemo nešto na planu moralnog ozdravljenja još uvek je slaba. Ima ljudi koji tako misle, ali ne žele da se izlažu neprijatnostima ako to i kažu, ističe Dimitrijević.

Odgovarajući na pitanje šta je to što Ratko Mladić može da izjavi u toku suđenja pred Haškim tribunalom a što može da baci novo svetlo na rat na teritoriji bivše Jugoslavije, ili zbog čega bi se trpele neke druge posledice, Dimitrijević ističe da bi Mladić mogao na štetu Srbije da dokazuje da je u toku srebreničke operacije bio pod neposrednom komandom vlasti SR Jugoslavije i da ništa nije činio bez njihove saglasnosti ili naređenja.


(Danas)
vivijen
vivijen
Moderator Foruma
Moderator Foruma

Zlatni Pehar Za Više Od 10.000 Poruka
Srbija

Grad : Zvezdan
Browser : Opera
Broj Postova : 13509
Broj Poena : 61734
Reputacija : 971
Datum upisa : 29.01.2010
Datum rođenja : 03.08.1953
Godine Starosti : 70
Pol : Ženski Zodijak : Lav Zmija

Zanimanje : slikanje, pisanje,primenjena umetnost
Raspoloženje : smireno
Uzrečica : ah
Knjiga/Pisac : orkanski visovi

Nazad na vrh Ići dole

Lepljiva Re: Srbi, Srbija, Srbstvo

Počalji od vivijen Sre 1 Jun - 1:56:31


Srbi, Srbija, Srbstvo - Page 21 News_65850

Vukčević: Hag se neće „smiriti” dok ne uhapsimo Hadžića

Bramerc mi je, čestitajući još na Brionima, rekao da sada mora da piše novi izveštaj Ujedinjenim nacijama, kaže tužilac za ratne zločine.

Hapšenjem Ratka Mladića Srbija je završila veliki deo posla u saradnji sa Haškim tribunalom, a glavni haški tužilac Serž Bramerc najavio je srpskom tužiocu za ratne zločine Vladimiru Vukčeviću da će morati da piše novi izveštaj za Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija, koji treba da predstavi 6. juna u Njujorku.

„Završili smo veliki posao, ali još je jedno ime na našoj listi. Hag neće odustati od zatvaranja kompletne priče o saradnji Srbije sa tribunalom. Goran Hadžić ostao je na slobodi. Nisu to novi pritisci, to je stari zahtev. Bramerc mi je, čestitajući još na Brionima, rekao da sada mora da piše novi izveštaj Ujedinjenim nacijama”, kaže tužilac Vladimir Vukčević u intervjuu za „Politiku”.

(Politika)
vivijen
vivijen
Moderator Foruma
Moderator Foruma

Zlatni Pehar Za Više Od 10.000 Poruka
Srbija

Grad : Zvezdan
Browser : Opera
Broj Postova : 13509
Broj Poena : 61734
Reputacija : 971
Datum upisa : 29.01.2010
Datum rođenja : 03.08.1953
Godine Starosti : 70
Pol : Ženski Zodijak : Lav Zmija

Zanimanje : slikanje, pisanje,primenjena umetnost
Raspoloženje : smireno
Uzrečica : ah
Knjiga/Pisac : orkanski visovi

Nazad na vrh Ići dole

Lepljiva Re: Srbi, Srbija, Srbstvo

Počalji od vivijen Sre 1 Jun - 2:08:50


Mladić: Znam ko je ubio moju Anu!

Srbi, Srbija, Srbstvo - Page 21 News_632

-General Ratko Mladić od prvog dana znao je da je njegova kćerka Ana ubijena, kao što je znao i identitet ubice – tvrdi njegov biograf Ljiljana Bulatović. Ona u razgovoru za S media portal otkriva javnosti nepoznate detalje iz života najtraženijeg haškog optuženika.

Kada je primila vest da je general Ratko Mladić uhapšen, njegov biograf Ljiljana Bulatović pomislila je da je reč o još jednoj u nizu lažnih dojava. Novinarka, koja je od 1993. godine brižljivo beležila svaki potez komandanta Vojske Republike Srpske i koja je o njemu napisala nekoliko knjiga, ni dan-danas ne može da poveruje da je čovek kojem je posvetila najveći deo svoje karijere dočekao da se nađe iza rešetaka. To je, smatra ona, "strahovita greška i izdaja vlasti koje su jedva dočekale da prekaljeni vojni general", ili kako ona kaže „General mira“, bude izručen „sudskoj klanici Srba“ - Hagu.

-Kad sam videla prve fotografije generala Mladića posle hapšenja, shvatila sam da su mnogo poradili na tome da Ratka razbole – kaže Ljiljana za S media portal.
– Stoga smatram da moraju da nam odgovore: gde su ga mučili, gde su ovako uništavali? Zašto im je bilo važno da ga javnost vidi ovako urušenog? U prvi mah sam pomislila da su uhapsili njegovog dvojnika, da su pronašli čoveka kojeg će lako naučiti šta bi trebalo da kaže. Ali, kada sam čula kako se ponašao prilikom prvog susreta sa ljudima iz Tužilaštva za ratne zločine, shvatila sam da je to ipak general Mladić. Shvatila sam to po nekim gestovima, ostale su crte njegovog prkosnog, vojničkog karaktera... Odbio je da sedne na stolicu koju su mu ponudili, bio je direktan u komunikaciji sa zamenikom tužioca Vekarićem...

Srbi, Srbija, Srbstvo - Page 21 Mladic%20i%20ja

„Strani novinari su ga obožavali“

Sa generalom Ratkom Mladićem sagovornica S media portala upoznala se početkom devedesetih, kada je zatražila da uradi intervju. Prethodno je prošla svojevrsnu profesionalnu proveru; „ulaznica“ za intervju bilo je potresno putovanje sa sprskim majkama čiji su sinovi vojnici zverski mučeni i ubijeni u Hrvatskoj. Bulatovićka je išla sa unesrećenim majkama na identifikaciju tela njihove dece.

-Došla sam u Han Pijesak sa ekipom kolega iz inostranih medija – priseća se Bulatovićka.
– General je kasnio. Kad je ušao, izvinio se što kasni, a ja sam rekla: „Nema veze, generale, čekali bismo mi Vas koliko god bude potrebno“! Potom sam ga pitala kako je. „Dobro, što ne bih bio“, odgovorio mi je pomalo reskim tonom. „Čujem da ste ranjeni, pa zato pitam“, kazala sam. General se okrenuo ka meni i oporo rekao: „Hoćeš da me pregledaš?“ Pocrvenela sam, a on je rekao: „E, vidi je! Pocrvenela! Haj’te da radimo!“

Kolege iz inostranih medija jedva su zapodenule razgovor sa komandantom VRS:

- Želja za razgovorom sa njim borila se sa strahom, ali ih je general ubrzo opustio. Posle tog susreta fotograf Džejms Avoja bio je potpuno opčinjen Mladićem. Pozdravili su se tako što mu je general poklonio svoju šapku. Avoja ju je svuda nosio i svima se hvalio od koga je dobio taj tako neobičan, jedinstven i posebno vredan poklon. Jednom prilikom je čak doveo svog sina da ga upozna sa generalom...


„Ana me je molila da je vodim na front“

Iako je čitav život generala Mladića obavijen velom tajne, najveću misteriju predstavlja velika porodična tragedija – smrt kćerke Ane, apsolventa Medicinskog fakulteta. Prema zvaničnoj verziji, kćerka jedinica generala Mladića izvršila je samoubistvo pucajući sebi u slepoočnicu iz očevog pištolja.
U lokvi krvi pronašli su je brat Darko i majka Bosa.
Njen otac je, pak, od prvog dana ove tragedije ispovedio svom biografiju da je Ana – ubijena!

Srbi, Srbija, Srbstvo - Page 21 Mladic%201996.%203

-Anin odlazak na apsolventsku ekskurziju u Moskvu početkom marta 1994. mnogo toga je promenio – navodi Bulatovićka. – General mi je pričao da se „sve dešavalo vrlo čudno“. Rekao mi je: „Prvi put su njih dve (Ana i Bosa – prim. aut.) odlučile nešto, a da me nisu ni pitale. Samo su mi saopštile da će Ana ići u Moskvu. Otišla je, i kad se vratila, žalila se Bosi da je mnogo boli glava. Onda sam ja u drugoj polovini marta došao iz Han Pijeska na kratko u Beograd, poslom. Proveo sam nekoliko sati sa porodicom, uveče smo igrali ’podmornice’, i Ana je govorila kako će me pobediti. I zaista me je pobeđivala, mene, ratnog generala... Ujutru mi se poverila da neće izaći na ispit, jer ’ništa ne zna’. Uzeo sam knjigu, propitivao je... Znala je svaki odgovor, ali čim sam zaklopio korice knjige, kazala mi je: ’Eto vidiš da ništa ne znam! Mnogo me boli glava... Neću izaći na ispit, hoću sa tobom na front!’ Nisam se složio sa tim, a ona me je tako molila, neumorno... Nisam popustio. Rekao sam joj, hajde završi taj fakultet, pa dođi, trebaće nam pomoć lekara. I otišao sam nazad, kod vojske i naroda...

Predosetio kćerkinu smrt

Idućeg dana, tačno u pet sati izjutra, general Mladić je, kako je svedočio svom biografu, kao oparen skočio iz kreveta. Podelio je sa Bulatovićkom najstrašnije osećanje - „kao da mu je neko srce iščupao“.

- Rekao sam vojniku koji je bio pored mene: „Negde se nešto strašno desilo, zovi sve položaje!“ Zove, svuda je sve pod kontrolom. Popio sam čašu vode i vratio se u krevet, kad je zazvonio telefon. Bosa vrišti, Darko iza nje jedva govori „Seka... Mrtva...“ Kažem, ne dirajte je, ne pomerajte je...

Ovu priču Ljiljana Bulatović čula je posle sedmodnevnog pomena Ani Mladić, u njenoj sobi u stanu Mladićevih na Banovom brdu. Glas joj drhti dok se naglas priseća tih teških momenata:

- Bilo ga je strašno slušati... Tvrdio je da njegova Ana nikada ne bi podigla ruku na sebe, posebno ne bi oduzela sebi život iz pištolja koji je njen otac dobio kao najbolji student na Vojnoj akademiji. Otkrio je da je porodični dogovor bio da se iz tog pištolja oglašava rođenje svih Mladića... Prisećao se kako mu je Ana rekla da će, kad se bude udala, zadržati prezime Mladić da bi se i rođenje njene dece proslavljalo hicima iz tog pištolja... Gledajući ga, činilo mi se kao da se pretvorio u neku crnu gromadu, i svakog trenutka sam očekivala da grunu suze iz njega. Kad sam ga videla takvog, rekla sam: „Ja ne mogu više, ja moram da plačem“, a on mi je uzvratio: „Plači, plači ti, da mi bude lakše“. Potom je prozborio: „Ljiljo, ja znam da je moja Ana ubijena! I znam čoveka koji ju je ubio, a znaš ga i ti, i baš zato što ga znaš, neću ti reći ko je. Ja znam i zašto su je ubili. Braća Srbi su to! Ali, ja ću sa njim sam da završim“...

Ubica bio u kući!

Bulatovićka otkriva za sada nepoznati detalj koji bi mogao da razreši ko je počinio zločin nad Anom Mladić:

- General mi je rekao: „Bio mi je jedan čovek u kući... Govorio je kako smo skladna porodica, kako smo harmonični, kako se volimo i poštujemo. Bilo mi je čudno što tako govori. Pobogu, pa ko će koga voleti, ceniti i poštovati ako ne muž ženu, žena muža, deca roditelje, roditelji decu?! Onda me je taj čovek pitao koga više volim, Darka ili Anu. Pitao sam ga kako ću decu deliti?! Insistirao je. Rekoh mu, Ana je žensko, nekako mi se pod srce zavukla... Tad je izašao iz kuće... Ubrzo zatim desila se Anina apsolventska ekskurzija, pa te čudne glavobolje i to njeno insistiranje da krene sa mnom na front...“

Sagovornica S media portala otkriva kako joj je tokom tog razgovora general Mladić pružio nekoliko fotografija, napravljenih u Moskvi.

- Na njima Ana, vesela i raspoložena. Pokraj nje sedi neki nepoznati sedi čovek. Ratko me pita znam li tog čoveka. Odgovaram da ne znam, jer ne vidim dobro lik, ali možda bih i mogla da se setim ko je... Tri dana kasnije, general se vratio na front, u Goražde. Dok se po Beogradu pričalo kako leži na Vojno-medicinskoj akademiji gde se leči posle tragedije koja ga je zadesila zbog Ane, on je bio na zadatku, sa svojim vojnicima...

„Stradaću od srpske ruke, kao i moja kćerka!“

Na Sanskoj skupštini general Ratko Mladić otkrio je strašnu istinu - da zna da su mu Srbi ubili kćerku. Ljiljana Bulatović u knjizi „Raport komandantu“ prenosi delić tog govora:

„Svaku aferu u koju je umešan Ratko Mladić postavite na Skupštinu, i ako za srpsko jedinstvo treba moja glava i moja smrt – izvolite! Ovde sam spreman dati i život, a siguran sam, kao što sam to rekao i na osnivačkoj skupštini 12. maja 1992. godine da neću stradati (kao što ni moje dete nije stradalo) od ustaške, već od srpske ruke! Spreman sam da se borim za svoj obraz i za svoj narod, makar milion života izgubio!“

Na pitanje da li se posle Anine smrti general Mladić promenio, da li je, kao što bi bilo prirodno postao okrutan, bezosećajan i surov, Ljiljana kaže:

-Svi su tražili u njemu promenu, jer je bilo prirodno posle toga da će se promeniti. General Mladić je posle Anine smrti u određenim trenucima postao samo osetljiviji, ranjiviji... On je inače osetljiv čovek, njemu su suze dolazile na svaku nesreću koju narod doživljava. Patio je sa narodom... Ne znam nikoga ko je više patio i ko je tako silno pripadao svom narodu kao general Mladić. On se posle Anine smrti promenio samo utoliko što je postao obaziriviji prema takozvanim prijateljima, žešći prema neprijateljima i nesrećniji prema svakoj nevolji koja se dešavala srpskim majkama, toj deci kako je on zvao svoje vojnike... A ljudi... Ljudi su ga videli onako kako su želeli da ga vide. Ne postoji njegova naredba ni pre ni posle Anine smrti: „Ubij!“ A mnogi su možda baš to hteli da čuju od njega... Nisu dočekali! I neće!


„Skotovi se zaigravaju nad generalovom sudbinom“

Ljiljana Bulatović kaže da joj je u životu često bilo teško što je upoznala Ratka Mladića, jedinog ratnog komadanta VRS koji je uspeo sa narodom da stvori i odbrani Republiku Srpsku. Nije joj, poverava se, bilo teško zbog ličnog stradanja, već zbog postradanja istine koju je, tvrdi, apsolutno spoznala kada je Mladić u pitanju:

- Ali, sve vreme nosi me snaga te istine... Kada su dolazili u stan i tražili ga ovde, kada su pretili da će me uhapsiti, ja sam im svesno govorila: „Bolje ja nego on!“ Ako postoji iskonska privrženost tom čoveku, ona se slila u mojoj duši. Koliko je samo ljudi preplakalo, ozbiljnih ljudi, starih, mladih otkako je general uhapšen... Mladi sada imaju potrebu da izađu na ulicu, da ispolje bes... Najteže mi je što sada neki pokušavaju da ga ponize, da ga stave u ništavilo... Nad njim se skotovi zaigravaju, praveći se pritom da su mu bili prijatelji čak! Gaze vojničku čast i dostojanstvo...

Ratni general koji se borio za mir

S ljubavlju i privrženošću sestre, biograf generala ističe:
- General Mladić je naša čast, svako njegovo delo je čast srpskog naroda! Ako postoji dostojanstvo, onda je to dostojanstvo generala Mladića i pred neprijateljima i pred narodom. Ne znam slučaj u istoriji ijednog vojskovođe koji se borio da zavlada mir, da prestane rat. General Mladić se sve vreme sporio sa političarima da ne bude rata. Zamislite to: ratni general koji se bori za mir! Nađite još jednog takvog... Nema ih!

S media
Foto: Arhiva Ljiljane Bulatović
vivijen
vivijen
Moderator Foruma
Moderator Foruma

Zlatni Pehar Za Više Od 10.000 Poruka
Srbija

Grad : Zvezdan
Browser : Opera
Broj Postova : 13509
Broj Poena : 61734
Reputacija : 971
Datum upisa : 29.01.2010
Datum rođenja : 03.08.1953
Godine Starosti : 70
Pol : Ženski Zodijak : Lav Zmija

Zanimanje : slikanje, pisanje,primenjena umetnost
Raspoloženje : smireno
Uzrečica : ah
Knjiga/Pisac : orkanski visovi

Nazad na vrh Ići dole

Lepljiva Re: Srbi, Srbija, Srbstvo

Počalji od vivijen Sre 1 Jun - 2:24:14



И даље мистерија око смрти Ане Младић

Ратко Младић никад није поверовао да му се ћерка убила

Srbi, Srbija, Srbstvo - Page 21 Mladic2a

Смрт Ане Младић (23), ћерке генерала Ратка Младића и апсолвента Медицинског факултета у Београду, и данас је мистерија. Она је, како су пренели медији, 24. марта 1994. годиненађена мртва у својој соби, у породичној кући на Бановом брду у Београду, у којој и данас живи породица Младић.

Према званичној верзији, ова девојка убила се хицем из очевог пиштоља јер је запала у тешку депресију због оптужби да јој је отац ратни злочинац. Ратко Младић није никад поверовао у ову верзију и говорио је да је његова ћерка убијена. Истрага није до краја разрешила овај догађај, али су сви који су на било који начин имали контакт с породицом Младић сагласни у једном – званична верзија није тачна.

„Све у вези са Анином смрћу је нејасно.Наводно се убила, а није оставила опроштајно писмо, нити је истрага у вези с њеном смрћу икад окончана”, открио је медијима један војни лекар, породични пријатељ.

Он је демантоваозваничну верзију да је Ана била психички растројена због оптужби да је њен отац ратни злочинац.

„То су глупости и прљавштине за политичку употребу. Ана је била поносна на Ратка, обожавала га је. Много је прича касније монтирано”, причао је медијима породични пријатељ породице Младић.

Још један необичан детаљ било је то што је пиштољ, којим се наводно убила, нађен у њеној левој руци, иако је била дешњак.

Чудан је и налаз обдукције по коме је зрно остало у глави, иако је наводно, пуцала из службеног„тетејца”, чије зрно има огромну кинетичку енергију и невероватно је да се задржи у лобањи ако се пуца из непосредне близине.

Није јасно ни шта се догодило на апсолвентској екскурзији у Русији, јерАна није требало да се врати у Београд, већ да остане тамо, због безбедности. Ипаксе вратила, растројена и с необјашњивим главобољама. Медији су пренели спекулације стручних кругова да је Анапретрпела „испирање мозга” под дејством наркотика, а у таквим случајевима могуће је „програмирати” човека и да се убије.

После мистериозне смрти Ане Младић, причало се да иза њеног убиства стоји извесни београдски кримналац, повезан са тадашњим врхом ДБ-а, чије је паравојне формације и шлепере Младић протеривао из Републике Српске. С њеном смрћу јавност је повезивала Милорада Улемека Легију, али и освету неких муслимана.

Једна сарајевска телевизија објавила је 2009. године снимак сахране Ане Младић, који је процурио из Хага.На снимкусе види мала група људи испред капеле на Топчидерскомгробљу, у којој нема виђенијих политичара, ни из БиХ, нити из Београда.
Д. Чарнић
објављено: 30.05.2011.

[You must be registered and logged in to see this link.]
vivijen
vivijen
Moderator Foruma
Moderator Foruma

Zlatni Pehar Za Više Od 10.000 Poruka
Srbija

Grad : Zvezdan
Browser : Opera
Broj Postova : 13509
Broj Poena : 61734
Reputacija : 971
Datum upisa : 29.01.2010
Datum rođenja : 03.08.1953
Godine Starosti : 70
Pol : Ženski Zodijak : Lav Zmija

Zanimanje : slikanje, pisanje,primenjena umetnost
Raspoloženje : smireno
Uzrečica : ah
Knjiga/Pisac : orkanski visovi

Nazad na vrh Ići dole

Lepljiva Re: Srbi, Srbija, Srbstvo

Počalji od vivijen Čet 2 Jun - 19:06:09



Ево нас пред још једним понижењем и издајом које су нам приредили наши Квислинзи на власти. Хапшење и изручење непријатељима ђенерала Ратка Младића је најгнуснији чин који су нам приредили евроунијати.

Ко је ђенерал Ратко Младић? То је србски војник, србски херој који је бранио Србе у Босни и Херцеговини од уништења, од геноцида. Човек чијим војничким способностима имамо да захвалимо постојање Републике Србске. Као такав он је био и остао главна мета свих србских непријатеља. Њему србски непријатељи приписују којекакве ратне злочине јер их је у рату тукао исто као што је то чинио војвода Мишић, Степа или Карађорђе. Тог хероја данас Квислинзи на власти у Србији хапсе и испоручују непријатељима да га суде. Да суде, не само ђенерала Младића, него цео србски народ и посебно да суде Републику Србску.

Ђенерал Младић је тежак болесник који је преживео срчане ударе, делом паралисан и у таквом здравстевеном стању да није способан да се брани пред судом. Тог тешко болесног хероја изручују непријатељима да га мрцваре и оптужују њега и цео србски народ. То је горе од слања Карађорђеве главе султану. А то је вероватно обећано Турцима на састанку у Карађорђеву. Сада се новом султану дарује Младићева глава као залог за уништење Републике Србске и стварање исламске државе Босне и Херцеговине.

Председник Србије, нажалост још увек је на том положају, Борис Тадић, изјављује без стида и срама да је он „поносан“ на тај гнусни чин. Да је „спрао љагу са Србије“ и тако даље. Уствари он то ради да би наметнуо љагу Србији и уништио Републику Србску. Е господине Тадићу, ви нисте свесни тежине тих изјава. Ви ћете остати записани у историји Срба најцрњим словима као издајник. И да би срамота била још већа појавио се и један принц из династије Карађорђевића да честита Тадићу на хапшењу ђенерала Младића и да би поделио „понос“ са њим. Јест да он живи у краљевском двору и да кошта Србију сто милиона годишње да би је брукао са оваквим изјавама као и посетама хрватској амбасади на дан прославе хрватске државности. Све ово србски народ неће заборавити.

Да би срамота била још већа у Србији се разгаламили по медијима неки празноглавци како је хапшење Младића поплочало пут за кандидатуру Србије за Европску Унију. Шта је то Европска Унија? То је пропала ватиканска империја у којој су сви банкротирали, у којој има 28 милиона незапослених, у којој се заводи општа диктатура и укида право грађана на приватност. То је та „рајска“ творевина у коју хоће да нас уведу наши евроунијати и у име које уништавају Србију.


Др Јован И. Деретић, Академик


Komunistička partija Rusije osudila je danas izručenje bivšeg vojnog lidera bosanskih Srba Ratka Mladića Hagu, navodeći da je srpski "heroj" izručen "gestapou" Haškog tribunala
Mladić je "legendarni heroj otpora intervenciji Zapadnjaka i njihovih vazala na Balkanu", smatra lider ruskih komunista Genadij Zjuganov i navodi da je "Haški tribunal moderan gestapo čije su žrtve na desetine srpskih patriota".
"General Mladić je istinski heroj ne samo srpskog naroda već i svih slovenskih naroda. On je bio jedan od prvih koji je ustao protiv globalne intervencije NATO. On je baš zbog toga, a ne zbog izmišljenih ratnih zločina, odveden pred potpuno ilegalan tribunal u Hagu", naveo je Zjuganov, a prenela stranka u saopštenju.
Beograd opravdava tu "sramnu" odluku perspektivom ulaska u Evropsku uniju, ali, kako dodaje Zjuganov, "potpuno je jasno da Srbija koja je već dugo meta neprijateljstva Zapadnjaka zbog slovenskih i pravoslavnih korena, ima male šanse da uđe u EU".
S obzirom na zdravstveno stanje Ratka Mladića, predvidiv ishod procesa biće "sudsko ubistvo još jedne žrtve evroatlantske inkvizicije", smatra Zjuganov.
Bivši komandant Vojske Republike Srpske Ratko Mladić uhapšen je 26. maja u Lazarevu kod Zrenjanina, nakon 16 godina skrivanja.
Mladić će sutra biti prvi put izveden pred sudiju Haškog tribunala kako bi se izjasnio o krivici po tačkama optužnice koja ga tereti za genocid i zločine protiv čovečnosti nad nesrbima u BiH, 1992-95.


Патриарх Кирилл назвал смертельным грехом нарушение военной присяги

МОСКВА, 31 мая - РИА Новости, Ольга Большакова.

Уклонение от своих прямых обязанностей, нарушение присяги - смертельный грех, заявил во вторник патриарх Московский и всея Руси Кирилл на встрече со слушателями военной академии Генштаба Вооруженных сил РФ.

.....Когда человек понимает, что... предательство - смертельный грех, уклонение от своих прямых обязанностей, нарушение присяги - смертельный грех, вот тогда это проникает до глубины человеческой души", - подчеркнул патриарх Кирилл.

[You must be registered and logged in to see this link.]

Патријарх Кирил назвао је смртним грехом повреду војничке заклетве
Избегавање дужности, кршење заклетве је смртни грех, рекао је у уторак Патријарх московски и целе Русије, Кирил на састанку са студентима Академије Генералштаба Оружаних снага.
Када човек схвати да је издаја - смртни грех, да је избегавање дужности, кршење заклетве - смртни грех, тек тада допире до дубина људске душе " , - рекао је Патријарх.

[You must be registered and logged in to see this link.]
vivijen
vivijen
Moderator Foruma
Moderator Foruma

Zlatni Pehar Za Više Od 10.000 Poruka
Srbija

Grad : Zvezdan
Browser : Opera
Broj Postova : 13509
Broj Poena : 61734
Reputacija : 971
Datum upisa : 29.01.2010
Datum rođenja : 03.08.1953
Godine Starosti : 70
Pol : Ženski Zodijak : Lav Zmija

Zanimanje : slikanje, pisanje,primenjena umetnost
Raspoloženje : smireno
Uzrečica : ah
Knjiga/Pisac : orkanski visovi

Nazad na vrh Ići dole

Lepljiva Re: Srbi, Srbija, Srbstvo

Počalji od vivijen Čet 2 Jun - 19:13:21


Srbi, Srbija, Srbstvo - Page 21 63141

Te dve flaše vina, proizvedenog od grožđa sorte "kaberne sovinjon", berba 2005, srpskom tužiocu je svojevremeno poklonila bivša glavna haška tužiteljka Karla del Ponte i poručila da će ih zajedno ispiti kada obojica optuženika budu uhvaćeni.

"Pozvaću Karlu del Ponte da mi se pridruži i da otvorimo dve boce vina koje mi je davno donela da ih zajedno popijemo onda kada posao bude gotov", kazao je Vukčević.

"Posao je gotov i došlo je vreme da se nazdravi", rekao je Vukčević i dodao da je odoleo iskušenju da otvori prvu bocu kada je Karadžić uhapšen 2008. godine, rekavši da slavlje ne može biti potpuno dok Mladić ne bude uhapšen"
vivijen
vivijen
Moderator Foruma
Moderator Foruma

Zlatni Pehar Za Više Od 10.000 Poruka
Srbija

Grad : Zvezdan
Browser : Opera
Broj Postova : 13509
Broj Poena : 61734
Reputacija : 971
Datum upisa : 29.01.2010
Datum rođenja : 03.08.1953
Godine Starosti : 70
Pol : Ženski Zodijak : Lav Zmija

Zanimanje : slikanje, pisanje,primenjena umetnost
Raspoloženje : smireno
Uzrečica : ah
Knjiga/Pisac : orkanski visovi

Nazad na vrh Ići dole

Lepljiva Re: Srbi, Srbija, Srbstvo

Počalji od vivijen Sub 4 Jun - 23:32:47



Molitva za Generala