Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

3 posters

Nole osvojio Melburn Empty Nole osvojio Melburn

Počalji od vivijen Ned 30 Jan - 12:47:19

"Ovaj pehar je za moju zemlju Srbiju" - rekao je Nole pred celim svetom

Novak Djokovic osvojio na Otvorenom prvenstvu Australije svoju drugu grenslem titulu

Nole osvojio Melburn 126326_novak11_f

Novak Đoković kralj Australije

Najbolji srpski teniser u istoriji Novak Đoković novi je pobednik Otvorenog prvenstva Australihje u tenisu, pošto je u finalu ubedljivo savladao Škota Endija Mareja rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 6:2, 6:3.

Novak Đoković osvojio je danas, drugi put u karijeri, Otvoreno prvenstvo Australije
u Melburnu, pošto je pobedio petog tenisera sveta, Britanca Endija Marija sa 3:0 u setovima (6:4, 6:2, 6:3).

Treći igrač sveta je 2008. godine osvojio Australijan open, kada je posle četiri seta pobedio Francuza Žoa Vilfreda Congu. S druge strane, Mari ni u drugom uzastopnom finalu Australijan opena nije stigao do trofeja.

On je prošle godine igrao u finalu, ali je posle tri seta izgubio od Švajcarca Rodžera Federera. Mari je pokušao da postane prvi Britanac od Freda Perija 1936. godine koji je osvojio neki grend slem turnir.

Đoković je na putu do finala izgubio samo jedan set, u drugom kolu protiv Ivana Dodiga iz Hrvatske, a maksimalnim rezultatom pobedio je Špance Marsela Granoljersa i Nikolasa Almagra, Čeha Tomaša Berdiha i Švajcarca Rodžera Federera, dok mu je sunarodnik Viktor Troicki predao meč posle jednog seta.

Mari je do finala došao pobedama protiv Slovaka Karola Beka, Ilje Marčenka iz Belorusije, Španca Giljerma Garsije Lopesa, Austrijanca Jirgena Melcera, Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova i Španca Davida Ferera.

Đoković: Trofej posvećujem Srbiji!

Srpski as Novak Đoković je nakon osvajanja druge titule u Melburnu rekao da je presrećan zbog nove gren slem titule, kao i da trofej Australijan opena posvećuje najbližima i svojoj zemlji Srbiji.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković osvojio je titulu na Australijan openu pošto je u finalu pobedio Britanca Endija Mareja sa 3:0 (6:4, 6:2, 6:3).

''Marej je moj veliki prijatelj i uvek mi je teško kada treba da igram protiv njega. Nadam se i čvrsto verujem da će i on jednog dana osvojiti gren slem titulu. Ovaj trofej je i zasluga građana Srbije, kojima darujem ovu pobedu. Takođe, posvećujem ga i narodu u Australiji koji je doživeo teške trenutke zbog velikih poplava. Nadam se da su dobili pomoć koju zaslužuju'', rekao je Đoković, doživevši ovacije publike na Rod Lejver areni.

Endi Marej posle finala na Australijan Openu mogao je da prizna samo jedno, da je Đoković u ovom trenutku bolji.

"Novače, čestitam ti na tituli koju si apsolutno zaslužio", bio je iskren Dejvis kup reprezentativac Velike Britanije i dodao veliku žal što ni u trećem pokušaju nije uspeo da osvoji jedan gren slem turnir.

"Zahvalan sam mom timu što je učinio sve kako bi stigao do finala i u njemu trijumfovao, jer nam je to i bio cilj. Nažalost ovog puta nisam uspeo, ali vratiću se ja ponovo, pa ćemo videti", poručio je Marej.

Đokoviću će osim titule i 2.000 ATP poena pripasti i novčana nagrada u iznosu od 2.200.000 dolara. Poraženom Endiju Mareju ide duplo manja suma novca.