Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...

Join the forum, it's quick and easy

Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...
Zvezdan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Papu poslati u Hag kod Mladića

Ići dole

Papu poslati u Hag kod Mladića Empty Papu poslati u Hag kod Mladića

Počalji od vivijen Čet 9 Jun - 14:50:34


"Papu poslati u Hag kod Mladića"

Papu poslati u Hag kod Mladića 156844_1_if

Vedrana Rudan

"Ne volim cirkus pa tako nisam ni gledala papu kad je došao niti me zanimalo šta će reći", rekla je za "Indeks" Vedrana Rudan, hrvatska književnica "bez dlake na jeziku". Na pitanje šta misli o tome da je i ona, kao i svi poreski obveznici finansirala posetu pape, odgovorila je u svom stilu: "Strogo se čuvam da ne plaćam porez u ovoj državi."



Blokada saobraćaja i zabrana izlaska na balkone u Zagrebu takođe je preterano ne zanimaju.




"Treba imati na umu da je elementarna nepogoda stigla u Hrvatsku i sada to treba izdržati", izjavila je tada književnica.




O papi Benediktu XVI nema preterano dobro mišljenje i smatra da bi on trebalo pred sudom da odgovara za sve što je katolička crkva učinila u prošlosti.



"Mislim da je papa na čelu zločinačke organizacije i da bi zbog svih zločina koje je katolička crkva u svojoj prošlosti učinila, a pritom ne mislim samo na seksualne zločine, nego i na finansijske, trebalo da ode u Hag da mu se sudi," rekla je ona.

Mladić i Vatikan ne mogu da se porede



"Sada je tamo Mladić, a svakako mislim da bi trebalo da bude i on", komentarisala je Vedrana, koja ipak ne izjednačava Mladića sa katoličkom crkvom: "Mislim da bi Mladić u odnosu na Papu trebalo da dobije malo bolji smeštaj i uslove", zaključila je Vedrana Rudan.


Neki strani mediji setili se NDH



A evo kako su i neki strani mediji komentarisali papinu posetu Hrvatskoj: Austrijsku novinsku agenciju APA te deo švajcarskih medija poseta pape Zagrebu asocirala je na masovna ubistva ustaša u Drugom svetskom ratu, kao i na ulogu Ante Pavelića koji je vladao uz asistenciju Vatikana.



Naime, podseća se kako je Pavelić nakon Drugog svetskog rata, da bi izbegao kazneni sud, pobegao prikriven i to kao sveštenik uz pomoć Vatikana.


Papu poslati u Hag kod Mladića 156508_060807s3_iff

Naslovne strane: Papa na meti kritika



Švajcarski "20min.com" napominje kako su zločini ustaša bili jedni od najgorih od vazalnih država nacističke Nemačke, a naglašava se da je NDH imala podršku katoličkog klera.



Dokazi o "sumnjivoj ulozi Stepinca" mogu se pročitati ne samo u dokumentaciji koju su imali komunisti nego i u nemačkom kao i u italijanskom arhivu iz Drugog svetskog rata.



Jedan od izveštaja kaže i kako su sami nacisti bili šokirani svirepošću ustaškog režima...

[You must be registered and logged in to see this link.]
vivijen
vivijen
Moderator Foruma
Moderator Foruma

Zlatni Pehar Za Više Od 10.000 Poruka
Srbija

Grad : Zvezdan
Browser : Opera
Broj Postova : 13509
Broj Poena : 61734
Reputacija : 971
Datum upisa : 29.01.2010
Datum rođenja : 03.08.1953
Godine Starosti : 70
Pol : Ženski Zodijak : Lav Zmija

Zanimanje : slikanje, pisanje,primenjena umetnost
Raspoloženje : smireno
Uzrečica : ah
Knjiga/Pisac : orkanski visovi

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu