Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...

Join the forum, it's quick and easy

Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...
Zvezdan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prirodni antibiotik

Ići dole

Prirodni antibiotik Empty Re: Prirodni antibiotik

Počalji od vivijen Uto 4 Dec - 15:06:27



Prirodni anti biotik - ČIČAK
Ovo mi je u početki zvučalo besmisleno, smejala sam se ali pose par godina mi je pomoglo. 5 - 6 godina u nazad imala sam problem sa sinusima počne otplike polovonim oktobra i do druge polovine marta traje. A za to vreme se naprimam se inekcija, napijem lekova, nagutam kapi za nos nema sta nisam probala ali ČIČAK me je spasao.

Negde u novembru tačnije polovinom novembra ovde kod nas je bolo lepo vreme

odmah zatim je zahladnelo i po starom dobrom običaju počela sam da šmrkljam i kašljem. Slusajuci priču koleginice Rade o toj delotvornoj biljci i kako je spasla njenog sina od virusa i temperature. Odlučila sam da probam. Kada sam pocela da ga pijem potražila sam u Narodnom lekaru ČIČAK i nasla sve bladeti o njemu. Za njega kažu da je prirodni antibiotik, jos od davnina su ga koristili za razne upale, rane i td. Koren ČIČAK je dobar za čaj pije se 3 puta na dan po jedna šolja dok bolest traje, takodje koren je dobar da se istuca pa da se stavlja i na gnojne rane.

Dragi moji ja sam se lečila na sledeci nacin. Svako vece sam kuvala otprilike 1.5l čaja od ČIČKA i u toku sledeceg dana ga pila. I tako 10 dana.

Posl 5 dana nos mi se isčistio grlo me prestalo, glava me bolela ali si me bolele jagodčine i vilicne kosti od sinusa. Nastavljam da pijem čaj, posle 10-og dana ni vilicne kosti me nisu bolele. Čak me i upala besike od čaja prestala. Takođe sam izlečila kćerkicu koja je u to vreme kašljala i supriga koji je došao sa terena prehlađen. Čaj je delotvoran i pomze. A ČIČAK se moze svuda naći. Mi smo koristimo cvet od ČIČKA onaj što se lepi za odeću. Njega uzmem po 4 - 5 cvetova na 1.5l vode, stavim da se kuva i kad pocne da ključa onda iskljuvim runglu pokolpim, on se kuva još ok 5min. Onda ga skinem sa ringle i stoji poklopljen 10 - 15 min. Onda je spreman da se pije. I tko 10 - ak dana.

Želim da se zahvalim sovojoj koleginici Radi što me je naterala da ga popijem. I spasila me muka.

Izvor
vivijen
vivijen
Moderator Foruma
Moderator Foruma

Zlatni Pehar Za Više Od 10.000 Poruka
Srbija

Grad : Zvezdan
Browser : Opera
Broj Postova : 13509
Broj Poena : 61756
Reputacija : 971
Datum upisa : 29.01.2010
Datum rođenja : 03.08.1953
Godine Starosti : 70
Pol : Ženski Zodijak : Lav Zmija

Zanimanje : slikanje, pisanje,primenjena umetnost
Raspoloženje : smireno
Uzrečica : ah
Knjiga/Pisac : orkanski visovi

Nazad na vrh Ići dole

Prirodni antibiotik Empty Prirodni antibiotik

Počalji od vivijen Uto 4 Dec - 15:03:48



Prirodni antibiotik

Sastojci
5 cvetova
čička (lat. Arctium, deo koji se lepi za odeć)
1.5 - 2l
Vode

Priprema
Težina:
Jednostavno
1

U šerpu sipati vodu, čicak oprati pod malozm vode i staviti u šerpu. Kada prokljuca poklopiti, ringlu iskljuiti i ostviti i dalje da vri dok se ringla ne ohladi skinuti sa šporeta. Nakon 15 - 20 minuta procediti koz cediljku i koz gazu.
Posluživanje

Kazu da ga treba piti 3 puta dnevno dok bolest traje.



Ali mi smo pili po 1 - 1.5l čaja dnevno dok bolest traje ( 7 - 10 dana). Sa ovim čejem smo izlečili upalu sinusa, grlo, kasalj, upalu besike ...

Moze se piti hladan.
vivijen
vivijen
Moderator Foruma
Moderator Foruma

Zlatni Pehar Za Više Od 10.000 Poruka
Srbija

Grad : Zvezdan
Browser : Opera
Broj Postova : 13509
Broj Poena : 61756
Reputacija : 971
Datum upisa : 29.01.2010
Datum rođenja : 03.08.1953
Godine Starosti : 70
Pol : Ženski Zodijak : Lav Zmija

Zanimanje : slikanje, pisanje,primenjena umetnost
Raspoloženje : smireno
Uzrečica : ah
Knjiga/Pisac : orkanski visovi

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu