Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...

Join the forum, it's quick and easy

Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...
Zvezdan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Raport Mladiću iz kosmosa!!!

Ići dole

Raport Mladiću iz kosmosa!!! Empty Raport Mladiću iz kosmosa!!!

Počalji od vivijen Sub 23 Jul - 13:17:17


Raport Mladiću iz kosmosa!!! Kosmos-v

Pilot Saša Savićević prvi Srbin koji je stigao do kosmosa

Raport Mladiću iz kosmosa!!!

Subota - 23.07.2011



Saša Savićević, bivši pilot vojske Republike Srpske i veteran 63. padobranske brigade iz Niša, uspeo je da ruskim avionom MIG29 UB dotakne granicu između poslednje Zemljine zaštite, stratosfere, i svemira, a prvo što je uradio nakon što je nogom stupio na tlo bilo je da pozdravi generala Ratka Mladića, koji se nalazi u haškom pritvoru.



„Koristim ovu priliku da pozdravim generala i da mu poručim da mu je vojska ostala verna“, poručio je Savićević. I pored toga što se mnogi u Srbiji, a pogotovo u svetu, ne bi složili sa njegovim gestom, srpski pilot u razgovoru za „Alo!“, iz Moskve, gde trenutno živi i radi, tvrdi da je njegov ratni komandant žrtva medijskog rata protiv Srba.
- Pozdravio sam komandanta jer znam njegove moralne i vojničke karakteristike i zasluge i upoznao sam ga tokom rata lično. Sve negativno o njemu je proizvod medijskog rata za koji Srbi nisu bili spremni, ali se nadam da će nove generacije izvući pouke iz toga. Taj moj pozdrav je i pozdrav od svih pripadnika VRS - rekao je za naš list Savićević, koji je u ruskom avionu leteo sa srpskim grbom na opremi.
- Posebno sam srećan što su mi Rusi dozvolili da nosim srpski grb, kao i ikone Svetog Save i svetog Đorđa. Moram da istaknem da je pre mene gore bila Nataša Pavlović iz Čikaga, koju ovom prilikom pozdravljam. Ona je bila prva Srpkinja, a ja prvi Srbin – precizira on i pokušava da prenese osećaj koji piloti dožive u trenutku leta, a posebno kada se Zemlja sagleda kao plava lopta, okružena zvezdama i planetama.

- Nije bilo straha, ja sam veteran 63. padobranske i rezervni vojni pilot VRS. Kada ima kontrolisane opasnosti, onda je i adrenalin na odličnom nivou. To znaju padobranci i piloti, paraglajderisti, bajkeri, reli vozači… Ako bude uslova, želeo bih da idem u svemir, moj najveći idol je prvi čovek u svemiru Jurij Gagarin - otkriva naš sagovornik. Savićevića je letom, koji košta oko 40.000 dolara i na koji se posle detaljnih pregleda čeka i do godinu dana, častila ruska avijacija zbog, kako je navedeno, „zasluga za širenje ruske kulture u jugoistočnoj Evropi“.
On kaže da sam let predstavlja simulaciju ispaljivanja rakete.
- Avion leti sličnom putanjom kao raketa, pod vertikalnim uglom posle odvajanja od piste. Zatim leti punim gasom, forsažom od devet kilometara, posle čega se hvata maksimum snage i penje na visinu do 22 ili 23 kilometra, u zavisnosti od vremena - zaključuje Savićević. On se, kako kaže, za let nije naročito spremao, ali mu je savetovano da pre leta mesec dana ne pije alkohol niti jede masnu hranu. Društvo u pilotskoj kabini Savićeviću je tokom istorijskog leta pravio i poznati ruski pilot Sergej Kara.


Diplomatski incident

Pažnju medija, ali i diplomatski incident između Republike Srpske i Rusije, 2006. godine izazvao je pretres prostorija ruske firme „GO“ u Banjaluci, na čijem je čelu bio upravo Saša Savićević. Ta firma je optužena da se nezakonito bavi satelitskom telefonijom, na šta je protestnim pismom reagovao komitet za bezbednost Dume, koji je tamošnju vlast optužio za nezakonit pritisak na ruske investitore.


Darko Mladić: Preneću Ratku pozdrave!

Darko Mladić, sin ratnog komandanta VRS, kaže za „Alo!“ da mu je drago što je njegov otac dobio pozdrave od Savićevića.
- Preneću ocu pozdrave. Saša i ja delimo ista osećanja i razmišljanja - kratko nam je rekao Darko Mladić.


V. Papović

[You must be registered and logged in to see this link.]
vivijen
vivijen
Moderator Foruma
Moderator Foruma

Zlatni Pehar Za Više Od 10.000 Poruka
Srbija

Grad : Zvezdan
Browser : Opera
Broj Postova : 13509
Broj Poena : 61734
Reputacija : 971
Datum upisa : 29.01.2010
Datum rođenja : 03.08.1953
Godine Starosti : 70
Pol : Ženski Zodijak : Lav Zmija

Zanimanje : slikanje, pisanje,primenjena umetnost
Raspoloženje : smireno
Uzrečica : ah
Knjiga/Pisac : orkanski visovi

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu