Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...

Join the forum, it's quick and easy

Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...
Zvezdan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moj susret sa Anginom Pektoris

2 posters

Ići dole

Moj susret sa Anginom Pektoris Empty Re: Moj susret sa Anginom Pektoris

Počalji od vivijen Uto 16 Jul - 0:26:14

Ovo je jako korisno za one sa istim problemom.
Verujem da ce mnogima pomoci
Hvala ti za ovako detaljan opis toka bolesti i intervencije lekara
Pozdrav i dobro zdravlje
vivijen
vivijen
Moderator Foruma
Moderator Foruma

Zlatni Pehar Za Više Od 10.000 Poruka
Srbija

Grad : Zvezdan
Browser : Opera
Broj Postova : 13509
Broj Poena : 61756
Reputacija : 971
Datum upisa : 29.01.2010
Datum rođenja : 03.08.1953
Godine Starosti : 70
Pol : Ženski Zodijak : Lav Zmija

Zanimanje : slikanje, pisanje,primenjena umetnost
Raspoloženje : smireno
Uzrečica : ah
Knjiga/Pisac : orkanski visovi

Nazad na vrh Ići dole

Moj susret sa Anginom Pektoris Empty Moj susret sa Anginom Pektoris

Počalji od yo-wan Pon 15 Jul - 22:42:15

Moj susret sa Anginom Pektoris

Nisam nimalo edukovan da bih pisao o ovako važnoj temi ali mogu napisati o svom iskustvu sa Anginom Pektoris. Ne želim da čitalac stekne utisak kako pišem svoju biografiju, jednostavno, ja na stvar gledam iz svog ugla.

Naime, sredinom 2004. godine počinju da mi se javljaju bolovi u grudima pri svakom napregnuću pa čak i pri hodanju. Bolovi se potom šire iz centra grudi prema ramenima ili vratu a javljaju se i u ledjima. Bolovi ponekad znaju da budu nesnosni i to počinje da me zabrinjava. Iako sam u početku mislio da je u pitanju reumatični bol ili bol izazvan promajom, kasnije se ispostavilo da je takva priroda bola nešto novo u mom četrdeset trogodišnjem životu. Tek onda sam posetio svog lekara koji me je uputio na dalja lečenja. Iz snimaka EKG-a je indikovano predinfarktno stanje gde je utvrdjena priroda moje bolesti - "Angina pectiris".

Po saznanju za bolest bio sam jako uplašen ali stručni tim lekara me je ohrabrio i uputio na test opterećenja da bi se utvrdio stepen bolesti. Kako sam na testu "pao", bio pozitivan, lekari su mi pripremili papire za smeštaj u Klinički Center u Beogradu, gde sam prihvaćen na dalju obradu. Nije na odmet da pomenem ime Prof. Dr. Miljka Ristića, koji je vodio moj slučaj a pod nadzorom Dr. Nedeljkovića uradjena mi je koronarografija (posebna vrsta snimanja krvnih sudova i srca), kojom je utvrdjena začepljenost od 80% na nekim arterijama na samom srcu.
Par dana potom uradjena mi je balon-dilatacija sa implatacijom stenta, i ja sam već sutradan ustao iz bolničkog kreveta te se prijatno iznenadio kada nisam osećao umor i bol prilikom penjenja uz stepenice.

Od toga dana pa nadalje (i danas) sledim savete lekara, konstantno uzimam propisanu terapiju, dnevno pešačim izmedju 3 i 10 km (a nekad i više), strogo vodim računa o ishrani (masno, slano, iznutrice, kožica od pileta ili praseta, žumanac, slatkiši, jake zaprške u jelu... NE!) i nikakav teži fizički rad a trudim se da budem bez stresnih situacija koliko mogu. Od prošle godine sam počeo lagano da trčim i primetio da mi ne škodi, sada već igram fudbal sa decom.

Redovno odlazim na kontrolne preglede kod krdiologa uz redovnu kontrolu krvi (holesterol, trigliceridi, odnos loših i dobrih masnoća).
Takodje, svake godine radim novi test opterećenja (za sada prolazim) i tako održavam sebe sa jakom voljom za svet oko mene.
yo-wan
yo-wan
Novi Član
Novi Član

Srbija

Grad : Grdelica
Browser : Google Chrome
Broj Postova : 5
Broj Poena : 4008
Reputacija : 0
Datum upisa : 16.05.2013
Datum rođenja : 25.02.1961
Godine Starosti : 63
Pol : Muški Zodijak : Ribe Bizon

Zanimanje : Elektroenergeticar
Raspoloženje : Uvek dobro
Uzrečica : Ne pričaj!
بخط مرحبا بكم في
Moj YOUTube Video : https://youtu.be/VMQ-c9YRWJs

http://jug-je-juznije.nice-forum.net/

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu