Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...

Join the forum, it's quick and easy

Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...
Zvezdan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Naši recepti za salatice,prelive,supice,čorbice,jela...

3 posters

Ići dole

Lepljiva Naši recepti za salatice,prelive,supice,čorbice,jela...

Počalji od Zaga Čet 14 Jan - 15:30:08

Hajde da ovde pišemo naše recepte, ne one prepisane ili kopirane iz nekih knjiga, stranica na internetu, nego baš naši, ono što volimo da jedemo , kako ga pravimo, nek su to i stari, dobro poznati recepti , siguno ih svako pravi na svoj način, nisu svi ljudi isti, pa ni svako jelo ne može da bude isto iako je pravljeno po jednom istom receptu.... svi mi onome što spremamo damo svoj poseban pečat...
Ovde ćemo pisati o jelima...

Krećem sa jednom supicom:

Ja retko kada spremam po nekom receptu a i kad je po receptu, nikad nije ona količina koja piše, živa nisam dok nešto ne promenim, obično to budu količine zvane "otprilike"..

E, za ovu moju supicu treba vam:

  • voda 2 l
    dve šargarepe
    malo seckanog korena peršuna (otprilike 50g )
    malo seckanog korena celera (otprilike 50g )
    dva cveta karfiola (mali cvetići od velikog karfiola)
    tri cveta od glavice brokola
    supa iz kesice, a i ne mora, ja obično koristim posnu "jumis" ( nije reklama, odmah da kažem ) supu jer mi ima i u njoj dosta povrća
    vegeta jedna supena kašika
    malo ulja - a i ne mora, meni bar ima bolji ukus
    na kraju dodati malo peršuna

Naseckati šargarepu, ili narendati, ja volim krupnije komade, pa seckam krupno, koren pršuna,koren celera i karfiol.Sve kuvati pola sata , pa dodati cvetove brokola, vegetu i malo peršuna , kuvati još desetak minuta ...

Prijatno....
Zaga
Zaga
Šefica Grupe TNT
Šefica Grupe TNT

http://marezato.hpage.com
Srbija

Grad : Niš
Browser : Firefox
Broj Postova : 1829
Broj Poena : 27315
Reputacija : 1344
Datum upisa : 24.12.2009
Datum rođenja : 21.05.1973
Godine Starosti : 50
Pol : Ženski Zodijak : Bik Bizon

Zanimanje : svašta nešto
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Lepljiva Re: Naši recepti za salatice,prelive,supice,čorbice,jela...

Počalji od NNeNa Uto 16 Feb - 10:41:51

nije originalan recept - ja sam ga malo preradila i odličan je, probajte, nećete se pokajati

PIROŠKE

100gr pšeničnog brašna
100gr ražanog brašna
150gr graham brašna
250ml mlakog mleka
2 žumanke
parče kvasca
kašičica vegete
1/2 šoljice ulja (ili 2 kašike maslinovog ulja)
Zamesiti, sačekati na naraste. Razviti koru, seći na kocke i filovati pripremljenim filom (sir, šunka, majonez - ili šta volite).
Tako pripremljene piroške provući kroz umućene belanke, pa uvaljati u prezle i pržiti u zagrejanom ulju. A može i bez belanke i prezli.
(U originalnom receptu je samo 350gr belog brašna)

Prijatno

2
NNeNa
NNeNa
Prijatelj Foruma
Prijatelj Foruma

Srbija

Grad : Prestonica
Browser : Firefox
Broj Postova : 333
Broj Poena : 6426
Reputacija : 324
Datum upisa : 30.12.2009
Datum rođenja : 13.02.1976
Godine Starosti : 48
Pol : Ženski Zodijak : Vodolija Zmaj

Zanimanje : više ne znam ni ja
Raspoloženje : COOL
Uzrečica : ne znam
Knjiga/Pisac : Kad su cvetale tikve

Nazad na vrh Ići dole

Lepljiva Re: Naši recepti za salatice,prelive,supice,čorbice,jela...

Počalji od crvenokosa72 Sre 21 Jul - 22:45:11

Moja omiljena supica u poslednje vreme je KREM SUPICA OD POVRĆA.
Sve povrće koje vam se zatekne u frižideru može da posluži, mada je moja omiljena kombinacija: glavica crnog luka, 2 šargarepice, 1 tikvica, 2 paradajza. A sprema se ovako: povrće iseći na krupne komade, pa staviti da se malo obari. Paradajz preliti vrelom vodom, oljuštiti, iseći i njega na krupnije komade pa dodati u čorbicu. Onda ocediti, sačuvati vodicu od kuvanja, a povrće staviti u seckalicu, procesor ili šta već imate i samleti u gustu kašu.
Vratiti u šerpu za kuvanje, dodati sačuvanu vodicu, izmešati i u sve dodati jednu kocku za goveđu supu, po potrebi još malo vegete, i začina koje volite (peršun, mirođija, bosiljak). Pustiti da još jednom proključa, i to je to.
Prijatno! :-)
crvenokosa72
crvenokosa72
Novi Član
Novi Član

Srbija

Grad : Beograd :-)
Browser : N/A
Broj Postova : 29
Broj Poena : 5587
Reputacija : 241
Datum upisa : 26.05.2010
Datum rođenja : 27.05.1972
Godine Starosti : 51
Pol : Ženski Zodijak : Blizanci Pacov

Zanimanje : :-)
Raspoloženje : :-)
Uzrečica : Ko zna zašto je to dobro... :-)
Knjiga/Pisac : Uh, ima ih mnogo! :-)

Nazad na vrh Ići dole

Lepljiva Re: Naši recepti za salatice,prelive,supice,čorbice,jela...

Počalji od crvenokosa72 Pet 23 Jul - 10:26:36

Evo i jedne zanimljive letnje salatice koju volim da pravim, može da stoji i par dana u frižideru (ako preživi toliko), a može da se kobinuje sa raznim drugim stvarima. U pitanju je SALATA OD PLAVOG PATLIDŽANA.
Potreban materijal: plavi patlidžan, ulje (najbolje maslinovo, ali može i bilo koje drugo koje volite), beli luk, sirće (ja koristim jabukovo) ili limunov sok, peršun-mirođija-origano-bosiljak-ruzmarin - šta god volite (ja stavljam sve to).
Količine nisam odredila, jer je to proizvoljno. Probajte jednom sa manjim količinama, verujte mi da ćete već sledeći put količine povećati bar duplo, jer, kao što rekoh, odlična je za kombinovanje sa raznim drugim namirnicama a i može da stoji malo duže.
Priprema se ovako: patlidžane oprati, ne ljuštiti, nego samo iseći na deblje kolutove (ako su mnogo veliki, iseći prvo na pola, ili na četvrti, pa onda seći šnite). E sad, mogu da se griluju, mogu da se peku u rerni, a mogu i da se prže u tiganju na malo ulja, ali vrlo malo, jer piju jako puno. Tako da, ako ih pržite, sipajte po par kapi ulja između svake dve ture. Pržene ili pečene patlidžane poslagati u činiju, a svaki red zalivati prelivom napravljenim od sitno seckanog belog luka, začina i sirćeta (ako su grilovani, u preliv dodati i malo ulja, jer su u tom slučaju suvi). Kad se sve ohladi, dobro zatvoriti i ostaviti da odleži u frižideru nekoliko sati pre služenja.

Napomena: ova salata je idealna kao prilog uz bilo koje meso, ili kao samostalno jelo za večeru, uz recimo neki dobar sir. Ja sam je u letnjim varijantama kombinovala i sa dinjom, pršutom, sirom i maslinama. Pravo mediteransko osveženje.
Ako vam iz bilo kog razloga smeta beli luk, nemojte ga seckati, nego samo u činiju stavite cele čenove, koje možete da izvadite već prilikom prvog služenja. Neka odstoje samo malo, koliko da salata dobije malo mirisa.
I još nešto, patlidžan ponekad, kad ga spremate na druge načine, recimo pohujete ili nešto slično, može da bude gorak. Ja sam jednom prilikom bacila celu količinu koju sam spremila. Ovako to ne može da se desi. Svi ovi začini mu na neki način ubiju svu gorčinu.
Probajte i prijatno! :-)
crvenokosa72
crvenokosa72
Novi Član
Novi Član

Srbija

Grad : Beograd :-)
Browser : N/A
Broj Postova : 29
Broj Poena : 5587
Reputacija : 241
Datum upisa : 26.05.2010
Datum rođenja : 27.05.1972
Godine Starosti : 51
Pol : Ženski Zodijak : Blizanci Pacov

Zanimanje : :-)
Raspoloženje : :-)
Uzrečica : Ko zna zašto je to dobro... :-)
Knjiga/Pisac : Uh, ima ih mnogo! :-)

Nazad na vrh Ići dole

Lepljiva Re: Naši recepti za salatice,prelive,supice,čorbice,jela...

Počalji od Zaga Uto 22 Feb - 10:57:07

jednostavna salata

- glavica crnog luka ( za veću količinu,više glavica )
- soli po ukusu
- ulje po ukusu
- sirće po ukusu ( ja sam koristila alkoholno,jer njega trenutno imam ali može i jabukovo,i vinsko)
- bosiljak kao začin ( ja sam koristila sušeni bosiljak ali može i sveži)

iseći luk na tanje komade ( oblik birate sami, polumesec ili sitne kockice), posoliti, pouljiti, dodati sirće, dodati bosiljak i dobro izmešati , možete koristiti tucanik iz avana, da se malo razbije luk i upije začine.
salata se može služiti odmah po pripremi ali je daleko ukusnija kad odstoji preko noći!

prijatno
Zaga
Zaga
Šefica Grupe TNT
Šefica Grupe TNT

http://marezato.hpage.com
Srbija

Grad : Niš
Browser : Firefox
Broj Postova : 1829
Broj Poena : 27315
Reputacija : 1344
Datum upisa : 24.12.2009
Datum rođenja : 21.05.1973
Godine Starosti : 50
Pol : Ženski Zodijak : Bik Bizon

Zanimanje : svašta nešto
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Lepljiva Re: Naši recepti za salatice,prelive,supice,čorbice,jela...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu