Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...

Join the forum, it's quick and easy

Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...
Zvezdan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Templari, Da Vinci Code

+5
Broj Jedan
Fridrih Barbarosa
Zaga
testetar
Iluminator2012
9 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Obaveštenje Templari, Da Vinci Code

Počalji od Iluminator2012 Čet 14 Okt - 12:37:40

Zelim da vas pozdravim i pohvalim na postavljenim temema i diskusijama na forumu. Pravnik po zanimanju, ozenjen, zainteresovan za geopolitiku, tajna drustva, NWO. Imam nesto knjiga na tu temu u PDF formatu koje bih rado razmenio sa forumasima istog interesovanja. Vec dugo godina istrazujem legendu o Mariji Magdaleni , Templarima, i pozadini knjige Da Vinci Code. Licno istrazivao legendu Marije Magdalene u Francuskoj u gradu Rennes le Chateau i citav taj region pod Pirinejima, posetio crkvu posvecenu njoj koja je inspirisala devida Brauna da napise bestseler Da Vinci Code. Nadam se da cu imati vremena da objavim na forumu moje istrazivanje u vezi toga. Pa bih molio istomisljenike i one koji razumeju o cemu govorim da razmenimo misljenje. Veliki pozdrav.
Iluminator2012
Iluminator2012
Novi Član
Novi Član

Srbija

Grad : Beograd
Browser : N/A
Broj Postova : 8
Broj Poena : 4971
Reputacija : 7
Datum upisa : 14.10.2010
Datum rođenja : 17.02.1976
Godine Starosti : 48
Pol : Muški Zodijak : Vodolija Zmaj

Zanimanje : Pravnik
Knjiga/Pisac : To sam bio ja majko (Valentin Pikulj) Zorge, Rudolph Abel, Izgubljena Armija, Vladari iz senke, Teorija Zavere
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od testetar Čet 14 Okt - 13:22:58

Drago mi je da ovde ima dosta ljudi cija su interesovanja prilicno raznovrsna i doticu se stvarnosti u svim njenim pojavnim oblicima.
Jedan sam od onih koji traga za slicnim odgovorima.
Mozda ne mogu ponuditi narocito korisne preporuke, ali sam uveren da cu na osnovu mnogih vasih, steci bolji uvid u oblasti koje me zanimaju.
testetar
testetar
Novi Član
Novi Član

Srbija

Grad : Beograd
Browser : N/A
Broj Postova : 3
Broj Poena : 4977
Reputacija : 0
Datum upisa : 12.09.2010
Datum rođenja : 11.05.1966
Godine Starosti : 57
Pol : Muški Zodijak : Bik Konj

Zanimanje : novinar
Knjiga/Pisac : F.M.Dostojevski
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od Zaga Čet 14 Okt - 15:11:35

Iluminator2012 ::Zelim da vas pozdravim i pohvalim na postavljenim temema i diskusijama na forumu. Pravnik po zanimanju, ozenjen, zainteresovan za geopolitiku, tajna drustva, NWO. Imam nesto knjiga na tu temu u PDF formatu koje bih rado razmenio sa forumasima istog interesovanja. Vec dugo godina istrazujem legendu o Mariji Magdaleni , Templarima, i pozadini knjige Da Vinci Code. Licno istrazivao legendu Marije Magdalene u Francuskoj u gradu Rennes le Chateau i citav taj region pod Pirinejima, posetio crkvu posvecenu njoj koja je inspirisala devida Brauna da napise bestseler Da Vinci Code. Nadam se da cu imati vremena da objavim na forumu moje istrazivanje u vezi toga. Pa bih molio istomisljenike i one koji razumeju o cemu govorim da razmenimo misljenje. Veliki pozdrav.

pozz i dobro došao... ovde ćeš naći mnogo nas zaintresesovanih za tu temu... mene je D.Kod oduševio i mnogo mi je drago što sam prvo knjigu pročitala pa gledala film... neuporedivi su... i Templari i sve što je vezano za tu temi mi je veomai interesantno..
volela bih da nešto više čujem o tvom istraživanju i posetu crkvi..

pozzz
Zaga
Zaga
Šefica Grupe TNT
Šefica Grupe TNT

http://marezato.hpage.com
Srbija

Grad : Niš
Browser : Firefox
Broj Postova : 1829
Broj Poena : 27308
Reputacija : 1344
Datum upisa : 24.12.2009
Datum rođenja : 21.05.1973
Godine Starosti : 50
Pol : Ženski Zodijak : Bik Bizon

Zanimanje : svašta nešto
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od Zaga Čet 14 Okt - 15:12:26

testetar ::Drago mi je da ovde ima dosta ljudi cija su interesovanja prilicno raznovrsna i doticu se stvarnosti u svim njenim pojavnim oblicima.
Jedan sam od onih koji traga za slicnim odgovorima.
Mozda ne mogu ponuditi narocito korisne preporuke, ali sam uveren da cu na osnovu mnogih vasih, steci bolji uvid u oblasti koje me zanimaju.

dobro došao kod nas Very Happy
Zaga
Zaga
Šefica Grupe TNT
Šefica Grupe TNT

http://marezato.hpage.com
Srbija

Grad : Niš
Browser : Firefox
Broj Postova : 1829
Broj Poena : 27308
Reputacija : 1344
Datum upisa : 24.12.2009
Datum rođenja : 21.05.1973
Godine Starosti : 50
Pol : Ženski Zodijak : Bik Bizon

Zanimanje : svašta nešto
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od Iluminator2012 Čet 14 Okt - 22:47:07

Hvala vam veliko. Moracu da odvojim vremena i da vam opisem tragove pomocu kojih sam dosao do Crkve Marije Magdalene u selu Rennes le Chateau na jugu Francuske. Tim istrazivanjima se bavi ogroman broj ljudi iz cele evrope i neki u tome imaju i uspeha i zahvaljujuci razmeni informacija sa njima otkrivamo tajne koje su hiljadama godina cuvane u strogoj tajnosti od strane katolicke crkve i templara. U tom istrazivanju su mi pomogle i dale putokaz tri knjige Tajna Enigma, Budjenje Tamplara, Poruka.... koje su isto dale Dejvidu Braunu putokaze u pisanju Da Vinci Coda. I jos nesto u vezi crkve M. Magdalene na jugu Francuske. Katolici se uzasavaju te crkve i izbegavaju da je posecuju cija je unutrasnjost tako uradjena da bi tragacu za Svetim Gralom dala putokaze gde i sta treba traziti, o njoj cu vam pisati drugom prilikom. Na moje zaprepascenje u prodavnici ikona su se prodavale iskljucivo PRAVOSLAVNE IKONE. Tako da mi je bilo jasno zasto su katolicki vernici izbegavali crkvu Marije Magdalene. Jos nesto Bérenger Saunière koji je u filmu Da Vinci Code kustos muzeja Luvr u realnosti nije ziveo u sadasnjem vremenu rodjen je 11 aprila 1852 u selu Montazels nedaleko od te crkve i umro je 22 januara 1917 i njegov grob se nalazi iza crkve. Inace kada je postavljen za paroha crkve ciji temelji datiraju jos pre Vizigota, pre Rimljana pronalazi nesto u njoj sto ce uzburkati duhove i potresti temelje katolicke crkve sve do danasnjih dana. Neki govore da je tamo pronasao grob Marije Magdalene ili nesto sto dokazuje da je ona bila bliska Isusu Hristu. Citav region je ispunjen misterijom, Marija Magdalena je svuda prisutna u tom kraju. Postoji izvor Magdalene, vrhovi brda, Mesta, u mnogo sala u tom regionu su prisutne statue Hrista razapetog na krstu, Bogorodica sa jedne i Magdalena sa druge strane i koga god da sam pitao za nju rekli su mi pa to je bila Hristova zena, koju je Lazar preveo preko mediterana i doveo na sigurno u ovo podrucje, gde je umrla i gde su vekovima kasnije Templari saznali prilikom pohoda na Svetu zemlju tajnu o njoj i cuvali njen grob i najverovatnije sveti gral. Juce sam mali delic teksta procitao na ovom forumu gde se spominje magdalena, iluminati i princeza Dijana se dovodi u celu pricu sa ovim sto sam vam u kratkim crtama ispricao. Jedva cekam da na miru procitam taj tekst koji mi je sada otvorio neke nove perspektive i putokaze. Drago mi je da cu moci da razmenim dragocena iskustva mog istrazivanja sa vama a verujem da cu puno saznati i od vas. Zelim vam svako dobro braco i sestre. .--.
Iluminator2012
Iluminator2012
Novi Član
Novi Član

Srbija

Grad : Beograd
Browser : N/A
Broj Postova : 8
Broj Poena : 4971
Reputacija : 7
Datum upisa : 14.10.2010
Datum rođenja : 17.02.1976
Godine Starosti : 48
Pol : Muški Zodijak : Vodolija Zmaj

Zanimanje : Pravnik
Knjiga/Pisac : To sam bio ja majko (Valentin Pikulj) Zorge, Rudolph Abel, Izgubljena Armija, Vladari iz senke, Teorija Zavere
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od Zaga Pet 15 Okt - 8:30:44

Iluminator2012 ::Moracu da odvojim vremena i da vam opisem tragove pomocu kojih sam dosao do Crkve Marije Magdalene u selu Rennes le Chateau na jugu Francuske.

Sa nestrpljenjem očekujemo tvoje pisanje o tome !Hvala ti unapred -××-
Zaga
Zaga
Šefica Grupe TNT
Šefica Grupe TNT

http://marezato.hpage.com
Srbija

Grad : Niš
Browser : Firefox
Broj Postova : 1829
Broj Poena : 27308
Reputacija : 1344
Datum upisa : 24.12.2009
Datum rođenja : 21.05.1973
Godine Starosti : 50
Pol : Ženski Zodijak : Bik Bizon

Zanimanje : svašta nešto
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od Iluminator2012 Pet 15 Okt - 22:17:51

Hvala Zago stolica zagrejana, tekst u pripremi... Uskoro
Iluminator2012
Iluminator2012
Novi Član
Novi Član

Srbija

Grad : Beograd
Browser : N/A
Broj Postova : 8
Broj Poena : 4971
Reputacija : 7
Datum upisa : 14.10.2010
Datum rođenja : 17.02.1976
Godine Starosti : 48
Pol : Muški Zodijak : Vodolija Zmaj

Zanimanje : Pravnik
Knjiga/Pisac : To sam bio ja majko (Valentin Pikulj) Zorge, Rudolph Abel, Izgubljena Armija, Vladari iz senke, Teorija Zavere
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od Fridrih Barbarosa Ned 17 Okt - 2:52:36

Pozdrav za forumase. Reci cu samo jedno da si ti malo pobrkao babe i zabe. Roman The Da Vinci Code je fikcija i nema nikakve veze sa samim seocetom Ren-l-Satou i crkvom koja se nalazi u njemu. U toj crkvi je opat Bernaze Sonijer pronasao pregament sa kodiranim zapisima koji datiraju izmedju 6 i 7 stoljeca. Do tih otkrica je pocetkom 70 godina proslog stoljeca dosao Henri Li snimivsi tri dokumetarna filma za BBC o misteriji Ren-l-Satoa, a potom je odlucio da napise dve kontraverzne knjige, zajedno sa svoja dva prijatelja Majkl Bejdzentom i Ricarodm Lijem, SVETU KRV SVETI GRAL i MESIJANSKO ZAVESTANJE. Na osnovu ovih knjiga i naravno sopstvenih saznanja Den Braun je napisao svoj bestseler. Iskren da budem zavidim ti ako si stvarno bio na licu mjesta, iako si neke stvari pobrkao.
evo link o istrazivanju u Ren-l-Satou [You must be registered and logged in to see this link.] .
Fridrih Barbarosa
Fridrih Barbarosa
Novi Član
Novi Član

Bosna

Grad : Banja Luka
Browser : N/A
Broj Postova : 6
Broj Poena : 4955
Reputacija : 0
Datum upisa : 17.10.2010
Datum rođenja : 24.04.1976
Godine Starosti : 47
Pol : Muški Zodijak : Bik Zmaj

Zanimanje : teorije zavjera
Knjiga/Pisac : Izgubljeni simbol/Dan Brown
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od Broj Jedan Ned 17 Okt - 3:06:41

Fridrih Barbarosa ::Pozdrav za forumase.

Dobrodošao na forum Barbarosa..
Broj Jedan
Broj Jedan
Šef Grupe TNT
Šef Grupe TNT

Srbija

Grad : Iz selo
Browser : Firefox
Broj Postova : 4319
Broj Poena : 33615
Reputacija : 1691
Datum upisa : 11.12.2009
Datum rođenja : 03.04.1972
Godine Starosti : 52
Pol : Muški Zodijak : Ovan Pacov

Zanimanje : Ton Majstor
Knjiga/Pisac : Mi Djeca s Kolodvora ZOO
"Za mene postoji samo putovanje putevima koji imaju srca. Tuda ja putujem, i jedini dostojan izazov je da se taj put pređe sav, do kraja. I tuda putujem, gledajući, gledajući bez daha."


Moj YOUTube Video :


http://zvezdan.forumfree.tv

Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od Iluminator2012 Ned 17 Okt - 9:50:25

Fridrih Barbarosa ::Pozdrav za forumase. Reci cu samo jedno da si ti malo pobrkao babe i zabe. Roman The Da Vinci Code je fikcija i nema nikakve veze sa samim seocetom Ren-l-Satou i crkvom koja se nalazi u njemu.

Pozdrav Bardbarosa, slazem se jednim delom sa tobom ali Crkvica na Rennes le chateau ima veze sa knjigom i filmom. U pravu si da je knjiga fikcija, slazem se i niko se ne vodi njom ili trazi tragove iz nje. Stvar je mnogo kompleksnija i komplikovanija u vezi price o Mariji Magdaleni, Hristu, izgubljenom blagu. Ko god da je posetio Rennes le chateau dobio je inspiraciju za istrazivavnjem i otkrivanjem, ujedno svako je sebi zacrtao neke repere u tom istrazivanju i ciljeve. A sto se tice hipoteza i legendi o Rennes le Chateau i Mariji Magdaleni ima ih na desetine. Veruj mi da smo i mi duze vreme bili na krivom putu i trazili gluposti ali svako ko je istrazivo makar imalo legendu o tome ima razlicito misljenje, informacije o svemu tome. Tako i ja i moji drugari koji smo se lepo zabavljali po pecinama, porusenim zamkovima, sumama, napustenim rimskim rudnicima gde se umalo ne podavismo... i trazili neko nase blago ili nesto sto do sada niko nije nasao. Ali veruj mi na rec da se tamo tragaci sudaraju rame o ramu u prolazu koliko ih je iz citave evrope. Citav kraj je obavijen misterijom i verujem da nesto jos uvek krije i da ce neko od tragaca to i naci... Sve u svemu le mi smo se vodili tragovima na samom terenu iz vojnih topo karata knjiga o tome i vrlo malo od samih mestana kojima je pun vrag nas tragaca... :-) Pozdravljam te Barbarosa kao i ostale forumase i ne zamerite ako su neke stvari pogresno protumacene ili gledane sa moje strane, jer ovo je samo bilo licno iskustvo iz cetvoromesecnog lutanja po tom predivnom regionu pod Pirinejima sa drugarima kojega cu se rado prisecati. I to iskustvo bih rado podelio sa vama. A voleo bih ponovo otici. Pozdravljam vas i objavicu vam tekst o tome uskoro. Svako dobro, i sve pohvale za forum. Najbolji od svih do sada koje sam posetio.
Iluminator2012
Iluminator2012
Novi Član
Novi Član

Srbija

Grad : Beograd
Browser : N/A
Broj Postova : 8
Broj Poena : 4971
Reputacija : 7
Datum upisa : 14.10.2010
Datum rođenja : 17.02.1976
Godine Starosti : 48
Pol : Muški Zodijak : Vodolija Zmaj

Zanimanje : Pravnik
Knjiga/Pisac : To sam bio ja majko (Valentin Pikulj) Zorge, Rudolph Abel, Izgubljena Armija, Vladari iz senke, Teorija Zavere
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od Fridrih Barbarosa Ned 17 Okt - 15:45:56

Hvala na razumijevanju u vezi mojih kritika Iluminator2012. Svakako bih zelio da nam preneses svoja cetveromjesecna iskustva tokom svoga boravka na tim misterioznim predjelima, predlazem da ako imas kakav video zapis ili kolekciju fotografija da ih podjelis sa nama na ovom forumu.
Pridruzujem se tvojim pohvalama upucenim ka samom forumu i stvarno je jedan od najboljih koje sam do sada posjetio.
Fridrih Barbarosa
Fridrih Barbarosa
Novi Član
Novi Član

Bosna

Grad : Banja Luka
Browser : N/A
Broj Postova : 6
Broj Poena : 4955
Reputacija : 0
Datum upisa : 17.10.2010
Datum rođenja : 24.04.1976
Godine Starosti : 47
Pol : Muški Zodijak : Bik Zmaj

Zanimanje : teorije zavjera
Knjiga/Pisac : Izgubljeni simbol/Dan Brown
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od Iluminator2012 Ned 17 Okt - 22:03:21

Hvala Barbarosa. Tema je u pripremi i ne bih zeleo da postavim jedan deo koji je nekompletan vec cu se potruditi da sakupim sav materijal i slike sa te avanture... Pozdravljam vas...
Iluminator2012
Iluminator2012
Novi Član
Novi Član

Srbija

Grad : Beograd
Browser : N/A
Broj Postova : 8
Broj Poena : 4971
Reputacija : 7
Datum upisa : 14.10.2010
Datum rođenja : 17.02.1976
Godine Starosti : 48
Pol : Muški Zodijak : Vodolija Zmaj

Zanimanje : Pravnik
Knjiga/Pisac : To sam bio ja majko (Valentin Pikulj) Zorge, Rudolph Abel, Izgubljena Armija, Vladari iz senke, Teorija Zavere
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od testetar Uto 19 Okt - 15:27:45

Pozdrav svima na forumu.
Ovih dana ce izdavacka kuca Utopija, objaviti knjigu Marijana Bizarija "Ren L' Sato: od izgubljenog jevandjelja po kainitima do tajnih sekti".
Da li neko zna nesto o knjizi, ili autoru?
U ponudi je obilje literature, na pomenutu temu, a srazmerno mali broj knjiga zaista zasluzuje paznju.
Da li je ova jedna od njih?
testetar
testetar
Novi Član
Novi Član

Srbija

Grad : Beograd
Browser : N/A
Broj Postova : 3
Broj Poena : 4977
Reputacija : 0
Datum upisa : 12.09.2010
Datum rođenja : 11.05.1966
Godine Starosti : 57
Pol : Muški Zodijak : Bik Konj

Zanimanje : novinar
Knjiga/Pisac : F.M.Dostojevski
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od Iluminator2012 Sre 20 Okt - 13:00:14

Originalan naslov: Renes le Chateau / Mariano Bizzari
Mislim da je zanimljiva knjiga. Trebalo bi je procitati. Pokusacu da nadjem na netu ima li jos nesto od tih knjiga koje su prevedene na nas jezik.
Ovo pisu o toj knjizi:
Svima onima kojima su knjige Sveta krv, sveti gral, Mesijansko zaveštanje, Da Vinčijev kod... ostavile mnoštvo pitanja nerešenim, knjiga Marijana Bizarija daje konačne odgovore.
Proslavljeni opat Sonijer iz Ren l Šatoa bio je zapleten u mreže višemilenijumskog tajnog društva koje postoji i danas. Tajno društvo je u svoje redove uključivalo ličnosti iz najrazličitijih krugova – crkvena lica, političare, pisce, slikare – njihovim posredstvom prenoseći transformisano učenje sekte kainita, koje se preko bogumila razvijalo i dalje prenosilo sve do okultističkih organizacija XIX veka. Misterija nam u simboličkim terminima poručuje da su naslednici krvi i zabranjenih veština palih anđela ljudi prvobitne rase, stanovnici podzemnog sveta, preživeli sve do današnjeg dana, verujući u skori povratak „svrgnutog kralja“ – Anđela svetlosti, Iblisa. Posredstvom Bele kraljice – Izide, Magdalene – još uvek je moguće hoditi tamnim putevima koji misteriju vode u pravcu obnove prometejskih znanja i ponovnog zadobijanja „izgubljenih moći“.
Duž puta koji kreće od Provanse i Langdoka, prolazi preko Rima i Vatikana i dospeva u pustinje Jemena i Srednjeg Istoka, knjiga Marijana Bizarija rekonstruiše istoriju te tradicije i tajne organizacije čiji su ciljevi – danas vrelo megalomanske medijske manipulacije – direktno povezani sa političkim i crkvenim krugovima, pobuđujući mesijanska očekivanja i luciferska nadanja koja nagoveštavaju izuzetno uznemiravajuće scenarije... To je ukratko sadrzaj te knjige. Videcemo vredi li... Pozdrav
Iluminator2012
Iluminator2012
Novi Član
Novi Član

Srbija

Grad : Beograd
Browser : N/A
Broj Postova : 8
Broj Poena : 4971
Reputacija : 7
Datum upisa : 14.10.2010
Datum rođenja : 17.02.1976
Godine Starosti : 48
Pol : Muški Zodijak : Vodolija Zmaj

Zanimanje : Pravnik
Knjiga/Pisac : To sam bio ja majko (Valentin Pikulj) Zorge, Rudolph Abel, Izgubljena Armija, Vladari iz senke, Teorija Zavere
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od Iluminator2012 Sre 20 Okt - 13:37:16

Testerar evo nasao sam knjigu koja nas je vodila tokom istrazivanja legende o rennes le chateau i ima je na nasem jeziku. Zove se (Sveta krv, Sveti gral) i moze se skinuti ovde na forumu u PDF formatu. Nisam siguran da li knjiga koja je prevedena na nas jezik ima slike koje su jako bitne da bise shvatilo ono sto su pisci Michael Baigent, Richard Leigh, Henry Lincoln hteli da kazu.
Pronasao sam jos nekoliko knjiga na tu temu na nasem jeziku.

-Mesijansko zavještanje
Michael Baigent, Richard Leigh, Henry Lincoln
-Hram i loža
Michel Baigent, Richard Leigh
-Isusova pisma
Michael Baigent
-Spisi mrtvog mora
Michael Baigent, Richard Leigh
Iluminator2012
Iluminator2012
Novi Član
Novi Član

Srbija

Grad : Beograd
Browser : N/A
Broj Postova : 8
Broj Poena : 4971
Reputacija : 7
Datum upisa : 14.10.2010
Datum rođenja : 17.02.1976
Godine Starosti : 48
Pol : Muški Zodijak : Vodolija Zmaj

Zanimanje : Pravnik
Knjiga/Pisac : To sam bio ja majko (Valentin Pikulj) Zorge, Rudolph Abel, Izgubljena Armija, Vladari iz senke, Teorija Zavere
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od astralprojection Čet 21 Okt - 9:33:12

svaka čast za temu! mene strašno interesuju globalna dešavanja i uloga srpskog i jevrejskog naroda u njima.
astralprojection
astralprojection
Novi Član
Novi Član

Srbija

Grad : zrenjanin
Browser : N/A
Broj Postova : 2
Broj Poena : 4935
Reputacija : 0
Datum upisa : 21.10.2010
Datum rođenja : 21.12.1975
Godine Starosti : 48
Pol : Muški Zodijak : Strelac Mačka

Zanimanje : muzika stripovi sport
Knjiga/Pisac : stepski vuk
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od Fridrih Barbarosa Čet 21 Okt - 13:34:50

Postovani Iluminator kod sebe posjedujem knjige SVETA KRV, SVETI GRAL i MESIJANSKO ZAVESTANJE i naravno da se u njima nalaze i fotografije bez kojih nebi moglo. Na ideju o pisanju ovih knjiga je dosao Henry Lincoln jedan od pionira u istrazivanju svih ovih misterija oko Ren l`Satoa sasvim slucajno kupivsi jednu malu dzepnu knjizicu pod nazivom Prokleto blago (Le tresor maudit) od autora Zerara de Seda (Gerard de Sede). Knjiga je bila prica misterije, istorijskih dogadjaja i nagadjanja o nekom svesteniku koji je odgonetanjem tajnih spisa otkopanih u njegovoj crkvi pronasao nekakvo "prokleto blago". To je samog Lincolna zaintrigiralo te je pristupio pomnijem istrazivanju navodnih cinjenica koje je naveo De Sed u svojoj knjizi. Kako je u to vrijeme, a radi se o jeseni 1970. godine, radio kao televizijski pisac za BBC izlozio je svoja zapazanja za mogucu dokumentarnu temu izvrsnom producentu Polu Dzonstonu (Paulu Johnstonu) Bibisijeve istorijske i arheoloske serije Hronika (Chronicle). Pol je uvidjeo da bi tu moglo biti necega i poslao ga u Francusku da porazgovara sa De Sedom i da izvidi kakvi bi bili izgledi oko snimanja jednog kratkog filma. Oko bozicnjih praznika upoznao se sa De Sedom u Parizu. Na Likolnovo pitanje De Sedu "Zasto niste objavili poruku skrivenu u pergamnetima?" na sta mu je De Sed odgovorio "Kakvu poruku?" Odustavsi zamalo od daljnjeg ispitivanja u vezi same poruke Linkoln kao i De Sed su shvatili da znaju obojica za poruku te mu je De Sed na kraju priznao i odgovorio "Zato sto smo mislili da bi nekog kao sto ste vi moglo zanimati da je sam otkrije". Od tada je nerazdvojan sa De Sedom koji mu je dao bezbroj informacija za pripremu prvog filma, koji je dosao na red u proljece 1971. Izgubljeno blago Jerusalima? (The Lost Tresaure of Jerusalem?) je je prikazano u februaru 1972. i izazvalo vrlo snaznu reakciju. Do 1974. Linkoln je imao gomilu nove gradje, i Pol Jonston je naimenovao Roja Dejvsa (Roy Davies) za producenta njegovog novog filma za Hroniku, Svestenik, slikar i djavo (The Priest, the Painter and the Devil). Kao i prvi i drugi film je imao snaznu reakciju publike. Tokom 1975. u jednoj ljetnoj skoli upoznao je Ricarda Lija (Richard Leigh). Ricard je romasijer i pisac kratkih prica, sa magisterijumom iz oblasti komparativne knjizevnosti i temeljnim poznavanjem istorije, fiziologije, psihologije i ezoterike. Kroz njihove duge razgovore Linkoln mu je spomenuo vitezove templare, koji su preuzeli znacajnu ulogu u pozadini misterije Ren-l-Satoa. Na odusevljenje Linkolna Ricard mu je otkrio da vec duze vrijeme proucava sve o tim srednjevjekovnim monasima-ratnicima. Ponudio mu je svoju pomoc oko snimanja treceg filma ukljucivsi i Majkla Bejdzenta (Michael Baigent), diplomiranog psihologa, koji se napustivsi uspjesnu karijeru foto-reportera posvetio proucavanju templara. Njihov plod zajednickog rada je i treci film o Ren-l-Satou snimljen 1979. za Hroniku, Senka templara (The Shadow of the Templars). Film mozete pogledati na ovom linku [You must be registered and logged in to see this link.] , ali nazalost do dana danasnjeg nisam uspio da nadjem prva dva film. Imam zelju da pogledam i ta prva dva filma, pa ako ih ko pronadje da postavi link. Nadam se da nisam bio predug i dosadan.
Fridrih Barbarosa
Fridrih Barbarosa
Novi Član
Novi Član

Bosna

Grad : Banja Luka
Browser : N/A
Broj Postova : 6
Broj Poena : 4955
Reputacija : 0
Datum upisa : 17.10.2010
Datum rođenja : 24.04.1976
Godine Starosti : 47
Pol : Muški Zodijak : Bik Zmaj

Zanimanje : teorije zavjera
Knjiga/Pisac : Izgubljeni simbol/Dan Brown
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od Fridrih Barbarosa Čet 21 Okt - 19:26:55

Evo par zanimljivih video klipova o Ren-l-Satou.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Fridrih Barbarosa
Fridrih Barbarosa
Novi Član
Novi Član

Bosna

Grad : Banja Luka
Browser : N/A
Broj Postova : 6
Broj Poena : 4955
Reputacija : 0
Datum upisa : 17.10.2010
Datum rođenja : 24.04.1976
Godine Starosti : 47
Pol : Muški Zodijak : Bik Zmaj

Zanimanje : teorije zavjera
Knjiga/Pisac : Izgubljeni simbol/Dan Brown
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od Fridrih Barbarosa Pet 22 Okt - 14:08:02

U prva dva linka koje sam postavio ispod mozete pogledati pergamente koje je pronasao opat Sonijer u crkvici posvecenoj Mariji Magdaleni u Ren-l-Satou.
A u sledecem linku je prica o opatu Antoanu Bigou koji je bio prethodnik Sonijeru u istoimenoj crkvi. On je na samrti Marije de Blansefort, porodica Hautpol de Blansefrot je potomak Merovinske dinastije, inace poslednjeg clana porodice saznao za tajnu, koja se krila vijekovima sa koljena na koljeno, da su oni Isusovi krvni nasljednici. Bigu je tajne pergamente prihvatio kao istinu i sakrio ih crkvi. Kasnije ih je nasao Sonijer.
Pretpostavka ja da se bez njih nebi otkrila sva ta misterija oko Ren-l-Satoa.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Fridrih Barbarosa
Fridrih Barbarosa
Novi Član
Novi Član

Bosna

Grad : Banja Luka
Browser : N/A
Broj Postova : 6
Broj Poena : 4955
Reputacija : 0
Datum upisa : 17.10.2010
Datum rođenja : 24.04.1976
Godine Starosti : 47
Pol : Muški Zodijak : Bik Zmaj

Zanimanje : teorije zavjera
Knjiga/Pisac : Izgubljeni simbol/Dan Brown
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od testetar Pet 22 Okt - 15:16:24

Pozdrav svima i hvala na iznetim stavovima i preporukama.
Bio sam u prilici da pricitam Trilogiju Linkolna, Lija i Bejdzenta, jos krajem osamdesetih, kada su se prve knjige pojavile kod nas.
Umesna umotvorina koja ipak, vise lici na ambiciozno novinarsko istrazivanje, koje uvek preti da se pretvori, ne toliko u traganje za odgovorima na misteriju, vec u potragu za spostvenim pretpostavkama.
Ali bice da tako mora da bude, kada akademska snaga istorije, kao odgovor nudi krajnju aroganciju i poluprezir.
Misterija je preduboka i mogucnost spekulacije, a samim tim i manipulacije je u svakom trenutku na dohvat ruke.
Davno je receno: Cuvaj se trenutka u kojem otkrivas lazi!!!
Bio sam u prilici da procitam i neke De Sedove knjige. Sistematican je, a ume da bude i razlozan u postavljanju dilema.
Negde, na korak od necega, je nesto sto podseca na istinu.
Jesmo li joj dorasli?
Drago mi je da ovde ima ljudi koji ne padaju na poluintelektualne kore od banane. Zato ce mi biti drago da procitam Vase stavove.
Jos jednom hvala na vremenu koje ste mi ustupili.
P.S.
U Beogradu u ponedeljak pocinje Sajam knjiga. Ako bude neceg interesantnog podelicemo to ovde.
testetar
testetar
Novi Član
Novi Član

Srbija

Grad : Beograd
Browser : N/A
Broj Postova : 3
Broj Poena : 4977
Reputacija : 0
Datum upisa : 12.09.2010
Datum rođenja : 11.05.1966
Godine Starosti : 57
Pol : Muški Zodijak : Bik Konj

Zanimanje : novinar
Knjiga/Pisac : F.M.Dostojevski
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od Fridrih Barbarosa Čet 18 Nov - 14:10:58

Nadam se da ova tema nije zamrla da ce Iluminator kao sto je i obecao, postaviti svoja zapazanja iz Ren l Satoa.
Fridrih Barbarosa
Fridrih Barbarosa
Novi Član
Novi Član

Bosna

Grad : Banja Luka
Browser : N/A
Broj Postova : 6
Broj Poena : 4955
Reputacija : 0
Datum upisa : 17.10.2010
Datum rođenja : 24.04.1976
Godine Starosti : 47
Pol : Muški Zodijak : Bik Zmaj

Zanimanje : teorije zavjera
Knjiga/Pisac : Izgubljeni simbol/Dan Brown
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od tvrtko Čet 23 Dec - 20:54:14

Sve ove knjige su pisane malo senzacionalistički, ali pisane su zato što je iz akademskih krugova dolazilo do ograničenja u raspravljanju o tome šta javnost treba da zna, kao neke prihvatljive moralne istine iz ovog perioda ljudske istorije, itako da mislim da su više akdemska pitanja, neko neka istrživačka, borba za istinu, etc.
tvrtko
tvrtko
Novi Član
Novi Član

Bosna

Grad : Sarajevo
Browser : N/A
Broj Postova : 5
Broj Poena : 5193
Reputacija : 0
Datum upisa : 15.02.2010
Datum rođenja : 29.12.1983
Godine Starosti : 40
Pol : Muški Zodijak : Jarac Svinja

Zanimanje : Student, fudbal, film, muzika, itd.
Raspoloženje : sjajno
Uzrečica : jebo ga ti
Knjiga/Pisac : Zemlja bez staza

Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od tvrtko Čet 23 Dec - 20:58:19

Tako da je puno potrebnije akademski dijagnostifikovati ove uskrsle potrebe za preispitivanjem povijesti, jer je činjenica da je priča o svetom gralu, bila oživljena negdje oko 10-12. st., a ponovo pokušana da se oživi u 19. st. Ipak vrijeme čini da neke stvari ne mogu se uzimati za apsolutne istine, nego kao moralne istine, šta je poduka tog vremena, npr. učenje Isusa, kao možda potvrda učenja Esena, etc., a ne kao traganje za apsolutnim istinama. Mislim da baš fali te moralne komponente naspram istrživačke, a suština teme je moralna istina
tvrtko
tvrtko
Novi Član
Novi Član

Bosna

Grad : Sarajevo
Browser : N/A
Broj Postova : 5
Broj Poena : 5193
Reputacija : 0
Datum upisa : 15.02.2010
Datum rođenja : 29.12.1983
Godine Starosti : 40
Pol : Muški Zodijak : Jarac Svinja

Zanimanje : Student, fudbal, film, muzika, itd.
Raspoloženje : sjajno
Uzrečica : jebo ga ti
Knjiga/Pisac : Zemlja bez staza

Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od nesto76 Pon 3 Jan - 17:49:07

Nisam citao knjigu ni gledao film. Sta prvo da uradim?
nesto76
nesto76
Novi Član
Novi Član

Srbija

Grad : srbija
Browser : N/A
Broj Postova : 4
Broj Poena : 5127
Reputacija : 0
Datum upisa : 19.04.2010
Datum rođenja : 22.08.1979
Godine Starosti : 44
Pol : Muški Zodijak : Lav Koza

Zanimanje : postar
Raspoloženje : uvek nasmejan
Uzrečica : znaci
Knjiga/Pisac : damari

Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od pepeljuginadobravila Sre 5 Jan - 19:27:49

Mislim da je zlatno pravilo da prvo procitas knjigu, iz razloga sto sebi dajes pravo da koristis svoju mastu i da sam zamislis kako sve to izgleda, a film samo po sebi ume nekad da razocara a nekad i da odusevi. Film i ako omane uvek imas knjigu, toplo cebence, sokic i uzivaj u svojoj verziji filma koji sam napravis u svojoj glavi

Znam da sam se jako rastuzila kada sam gledala Hari potera a prethodno citala knjige, pitaj me da li nisam procitala knjige jos jednom?sa zadovoljstvom
pepeljuginadobravila
pepeljuginadobravila
Novi Član
Novi Član

BANNED
Srbija

Grad : Beograd
Browser : Firefox
Broj Postova : 29
Broj Poena : 5010
Reputacija : 96
Datum upisa : 04.01.2011
Datum rođenja : 24.11.1971
Godine Starosti : 52
Pol : Ženski Zodijak : Strelac Svinja

Zanimanje : svasta nesto
Raspoloženje : ko braca Marks :)
Uzrečica : Mozete da me mrzite, mozete da me volite , ali morate da me postujete
Knjiga/Pisac : Dusan Stefan
http://pepeljuga21veka.org.rs/forum/
Moj YOUTube Video :


http://pepeljuga21veka.org.rs/forum/

Nazad na vrh Ići dole

Obaveštenje Re: Templari, Da Vinci Code

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu