Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...

Join the forum, it's quick and easy

Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...
Zvezdan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imam ideju! A vi!?

Ići dole

Imam ideju! A vi!? Empty Imam ideju! A vi!?

Počalji od vivijen Pon 6 Dec - 17:47:09



Ovde mozemo da postavljamo raznorazne ideje iz svih mogucih oblasti. Ko zna, mozda nekom vasa ideja pomogne u necemu.



Moja ideja br. 1


Fakultet univerzalnog obrazovanja


Razmisljala sam, polazeci od sebe, (covek uglavnom polazi od sebe u skoro svim situacijama, sto je, u neku ruku i normalno) koliko ljudi na ovom svetu ima interesovanja i sklonosti da stekne znanje iz raznih oblasti koje uopste ne moraju da budu srodne ili povezane.

Mene licno interesuje mnogo toga i trudim se sama da steknem odredjeno obrazovanje, koliko mi to vreme i prilike dopustaju.

Tako na primer, ako volim Betovenovu muziku, ja cu znati sve o Betovenu - sve, jer postujuci tog velikana, ne mogu a da ne pokusam i da ga shvatim, da ga razumem, da udjem u njegovu dusu, a to cu moci samo ako saznam sve o njemu sto se moze saznati. A ako to uspe - mogu reci da je to cudesan osecaj koji je tesko opisati, kao da ste stekli novog, nevidljivog prijatelja za ceo zivot, uvek prisutnog, odanog i vecnog


Moja interesovanja se krecu u razlicitim pravcima, od umetnosti (sve vrste), preko knjizevnosti, religije (odnosi se samo i iskljucivo na Pravoslavnu veru i ucenje Svetih Otaca),zatim alternativne medicine i lekovitog bilja, destilacije etericnih ulja iz lekovitog bilja, kao i ekstrakcija za parfeme. Takodje me interesuje istorija, politika, film, kulture starih naroda, krojenje i sivenje, tkanje, pletenje korpi od pruca, rad sa drvetom i staklom,kamenom (volim sve prirodne materijale i mislim da ne postoji kamencic od koga se ne bi moglo nesto napraviti). I naravno - kuvanje i sve oko toga, da ne nabrajam vise.

Pitam se zasto na ovom svetu nema - Fakultet univerzalnog obrazovanja.

To bi bilo divno - po mom misljenju, jer nepravedno je, ja bar tako to vidim, nekog ko je mnogotalentovan ograniciti jednom naukom, jer ako covek zeli da studira sve ono sto ga interesuje i za sta ima smisla i talenta, bio bi mu za to potreban citav zivot. A kad bi onda stigao da radi?!

Da imam mogucnosti, ja bih sutra otvorila jedan takav fakultet, sa vrsnim profesorima i fantasticnim, zivim programom koji nadahnjuje.

To je jedna od mojih mnogobrojnih ideja koja mi je bas danas pala na pamet i koja je mozda samo jedan neostvarljivi san - ko zna.


Ocekujemo vase ideje!
vivijen
vivijen
Moderator Foruma
Moderator Foruma

Zlatni Pehar Za Više Od 10.000 Poruka
Srbija

Grad : Zvezdan
Browser : Opera
Broj Postova : 13509
Broj Poena : 61764
Reputacija : 971
Datum upisa : 29.01.2010
Datum rođenja : 03.08.1953
Godine Starosti : 70
Pol : Ženski Zodijak : Lav Zmija

Zanimanje : slikanje, pisanje,primenjena umetnost
Raspoloženje : smireno
Uzrečica : ah
Knjiga/Pisac : orkanski visovi

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu