Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...

Join the forum, it's quick and easy

Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...
Zvezdan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

CRNA LISTA E-MAILOVA

3 posters

Ići dole

CRNA LISTA E-MAILOVA  Empty CRNA LISTA E-MAILOVA

Počalji od Meg@ Proxie Pet 18 Feb - 22:23:18

Prije par dana počeo sam pisati blog i nakon 2 dana stigla mi je poruka od neke izvjesne Ebue12 koja glasi:
"Hello How are you today, I hope all is well with you .I am sorry to worry you with my Proposal for a relationship with you, but I know that you will grant my request in good faith and understanding, My name is Favour, just went Through your profile I have no options than letting you Know that I am interested in having a relationship with you, I will also like to Know you the more, you can send an email to my email address (favourebue2010@hotmail.fr) so that I can send you more details about my self Including my picture. I believe we can move from here. But bear in mind that Love has no colors barrier, no educational back ground barrier, no socio-economic Barrier, religious, language, nationality or distance barrier, the only important Thing there is love. I am waiting for your mail to my email address above. Yours Sincerely Favour(favourebue2010@hotmail.fr )". Utipkao sam e-mail adresu izvjesne ebue12 [You must be registered and logged in to see this link.] i izbacilo mi je da se ta e-mail adresa nalazi na popisu crne liste e-mailova. Je li riječ o spam poruci ili o nekoj e-mail adresi koja širi viruse? Da li treba da se brinem ili da ignoriram ove poruke? Sada sam primio sljedeću poruku:
"Bok

Bok
Moje ime je Miss VJERA sam 25yr stari. Vidio sam tvoj profil danas i to stvarno acttract mi puno ja vjerujem da ste se čovjek sam bio obličje za podijeliti svoju ljubav; Kako je vaše zdravlje? Nadam se da sve je dobro s tobom. Vjerujem da možemo premjestiti odavde, ali zapamtite da udaljenost, dobi i u boji doza nije stvar ono što je istinska ljubav i razumijevanje, u moj sljedeći e-mail ću uključiti svoje pictuer; sam bio waithing za tvoj odgovor poštu mene sa ovaj mail addressand uzeo intersest u njemu, ako ne smeta ja ću kao da znaš
bolje, iako sam došao na online izgled za istinski i ljubavi čovjeka koji je spreman za pravi, pošteni i zavoljeli odnos te će biti u mogućnosti uzeti dobru brigu za mene, ako ste jedan od čovjeka, govorim o thensend mi mail sada na moj privatni (faith.m020 @ yahoo.co.uk) za daljnje uvođenje. Ja ću biti na čekanju za svoj mail"

druga verzija te glupost

Ako netko zna što je ovo neka objavi na ovome forumu ili neka mi piše na adresu: [You must be registered and logged in to see this link.]
Meg@ Proxie
Meg@ Proxie
Novi Član
Novi Član

Bosna

Grad : Mostar
Browser : Google Chrome
Broj Postova : 31
Broj Poena : 5072
Reputacija : 10
Datum upisa : 20.09.2010
Datum rođenja : 24.03.1987
Godine Starosti : 37
Pol : Muški Zodijak : Ovan Mačka

Zanimanje : student
Knjiga/Pisac : Stephen King
Meg@ Proxie
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

CRNA LISTA E-MAILOVA  Empty Re: CRNA LISTA E-MAILOVA

Počalji od unlock3r Pet 18 Feb - 22:37:25

prijatelju, nikad ne odgovaraj na mejlove slicne ovom.. zatrpace te gomilom gluposti i reklama. ne izbacuj svoju adresu ovako javno iz istog razloga.
postoje tvz botovi koji obilaze sajtove i skupljaju adrese. verujem da si i na blogu ostavio adresu... koristi kontakt formu umesto objavljivanja adrese...
usput, ovo drugo je google translate prethodne poruke.. znaci znaju vec sve o tebi, gde zivis, koji jezik govoris itd.. sorry
unlock3r
unlock3r
Urednik Foruma
Urednik Foruma

H@cker
Srbija

Grad : Zvezdan City
Browser : Google Chrome
Broj Postova : 38
Broj Poena : 5024
Reputacija : 31
Datum upisa : 08.11.2010
Datum rođenja : 21.04.1979
Godine Starosti : 44
Pol : Muški Zodijak : Bik Koza

Zanimanje : Web Administrator
Knjiga/Pisac : The Hitchhiker's Guide to the Galaxy/Douglas Noël Adams
Moj YOUTube Video :


http://qatarserbs.societyforum.net

Nazad na vrh Ići dole

CRNA LISTA E-MAILOVA  Empty Re: CRNA LISTA E-MAILOVA

Počalji od Meg@ Proxie Sub 19 Feb - 0:07:37

Te poruke ne dolaze direktno na e-mail, nego ih ostavljaju u privatnim porukama bloga inače koristim besplatan servis blogger.ba. Jedan blogeraš s već navedenog foruma rekao mi je da njega obasipaju skoro svaki dan (a blog mu je 10 puta bolji od moga), ali na svu sreću na takve poruke ne odgovaram.
Meg@ Proxie
Meg@ Proxie
Novi Član
Novi Član

Bosna

Grad : Mostar
Browser : Google Chrome
Broj Postova : 31
Broj Poena : 5072
Reputacija : 10
Datum upisa : 20.09.2010
Datum rođenja : 24.03.1987
Godine Starosti : 37
Pol : Muški Zodijak : Ovan Mačka

Zanimanje : student
Knjiga/Pisac : Stephen King
Meg@ Proxie
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

CRNA LISTA E-MAILOVA  Empty Re: CRNA LISTA E-MAILOVA

Počalji od unlock3r Sub 19 Feb - 8:49:05

na zalost, za sad nema resenja za ovu vrstu spam poruka.. jedino sto mozes je da ignorises i obrises sve poruke ovog tipa i nadas se da ce vremenoom prestati da ih salju Sad
unlock3r
unlock3r
Urednik Foruma
Urednik Foruma

H@cker
Srbija

Grad : Zvezdan City
Browser : Google Chrome
Broj Postova : 38
Broj Poena : 5024
Reputacija : 31
Datum upisa : 08.11.2010
Datum rođenja : 21.04.1979
Godine Starosti : 44
Pol : Muški Zodijak : Bik Koza

Zanimanje : Web Administrator
Knjiga/Pisac : The Hitchhiker's Guide to the Galaxy/Douglas Noël Adams
Moj YOUTube Video :


http://qatarserbs.societyforum.net

Nazad na vrh Ići dole

CRNA LISTA E-MAILOVA  Empty Re: CRNA LISTA E-MAILOVA

Počalji od vivijen Sub 19 Feb - 15:49:55


A da nije to ovo


Nigerijska šema (šema 419)
Ovo je prevara koja postoji već 20 godina ali i dalje prevaranti zarađuju milione dolara godišnje.Dobili smo na desetine pisama vezanih upravo za ovu prevaru. Iz ove prevare se izrodila i prevra"internet brakovi".

Gospodin iz Njujorka je dobio pismo u kome stoji da je knjigovođa iz Nigerije svojim dugim i umešnim poslovanje sakupio 20.000.000 miliona Dolara i sad traži osobu koja ima račun u drugoj zemlji da novac prebaci jer se firma u kojoj je radio zatvara, zbog političke situacije u zemlji. Nigerijac je jedini koji ima pristup računu i mora što pre da prebaci novac jer će policija ubrzo da ga zapleni. Za korištenje nečijeg računa Nigerijac je voljan da plati 20% od celokupnog iznosa što iznosi 4.000.000 Dolara. Ova transakcija će trajati samo par dana i gospodin na koga je naslovnjeno pismo, biće bogatiji za 4.000.000 dolara a samo da bi Nigerijac koristio njegov račun.
U sledećem pismu Nigerijac je taržio da Njujorčanin donese broj računa i sve potrebne papire i 200.000 dolara za troškove i potplaćivanje službenika. Kad se gospodin iz Njujorka pobunio cena je pala na 150.000, pa na 100.000 i na kraju na 75.000 Dolara. Srećom ova transakcija je otkazana u poslednjem momentu.
Eto, ovako izgleda jedna od najpodmuklijih i najgorih prevara ikada smišljenih, koja se zove Šema 419 ili Nigerijska šema. Naziv 419 dolazi iz Nigerijskog zakona i predstavlja član zakona o prevarama. Iako vlasti znaju za ovu prevaru i čine sve što je moguće da je spreče, ipak se na ovaj način odradi oko 100.000.000 Dolara godišnje, tako da su prevare u Nigeriji najjača grana industrije.
Sad je ta šema mnogo jednostavnija i lakše izvodljiva. Firmama i pojedincima se javljaju ljudi koji se predstavljaju kao članovi vlade ili kao članovi vladinih organizacija i nude da prebace enormne svote novca a za uzvrat daju 20-30% provizije. Obično se tvrdi da je vlada nešto preplatila i da su drugi članovi vlade korumpirani pa ne smeju nišata da kažu a novac leži na računu i samo je pitanje vremena kad će moći da se prebaci na nečiji račun. Ima raznih varijacija ove prevare a jedna od najčeščih je da je novac o kome se govori skupljen za oružje, ali sve Nigerijske šeme su u suštini iste.
Da bi prevara izgledala što legitimnije oni Vam pošalju zvanične vladine papire, izvod iz banke, broj računa i sve sa pečatima i potpisima, ali ipak je sve lažno.
Ponekad se stranci okuraže i dođu u Nigeriju da zaštite svoj novac ali i da lično plate troškove advokata, transfera, podmite službenike... Ako počnete da plaćate, Nigerijci će uvek naći nešto novo što mora da se plati i uvek postoji nešto novo što treba platiti. Jedan od trikova koji prevaranti koriste je i da većina ljudi ne zna da za Nigeriju treba viza pa prevaranti potplate carinskog službenika i žrtvu uvedu ilegalno u zemlju, pa ih posle ucenjuju dok im ne uzmu sve pare. Upotreba sile je česta pa se neretko dešava da žrtve naestaju ili bivaju ubijene.
Sad su ovu šemu preuzeli Evropljani i izvode je širom sveta.
Na pitanje novinara upućeno jednom od ovakvih prevaranata je glasilo: Koliko košta da se izvede jedna ovakva prevara? Prevarant se nasmejao i rekao: 2 Dolara.
1 dolar da se plati sat interneta u kafeu i 1 dolar da se popije kafa.
Lično sam čuo da je i nekoliko i naših ljudi naselo na ovu prevaru i izgubili su desetke hiljada Evra.
Internet je prepun ovih pisama i čim vidite da Vam neko nudi novac a nemate pojma o kome se radi ne odgovarajte na takva pisma.
Jedno od pitanja koje su mi postavljali ljudi je bilo: Kako prevaranti dolaze do njihovih adresa ?
Ako šalju poštu pisanim putem, imena i adrese se uzimaju iz telefonskih imenika, a ako je u pitanju internet, onda najčešće uzimaju adrese kad se prijavite za neke besplatne novine ili slično. Za mesec dana prevaranti mogu da skupe i po nekoliko desetina hiljada adresa, a slanje pisma na internetu traje dva minuta i ne košta ništa.

[You must be registered and logged in to see this link.]
vivijen
vivijen
Moderator Foruma
Moderator Foruma

Zlatni Pehar Za Više Od 10.000 Poruka
Srbija

Grad : Zvezdan
Browser : Opera
Broj Postova : 13509
Broj Poena : 61756
Reputacija : 971
Datum upisa : 29.01.2010
Datum rođenja : 03.08.1953
Godine Starosti : 70
Pol : Ženski Zodijak : Lav Zmija

Zanimanje : slikanje, pisanje,primenjena umetnost
Raspoloženje : smireno
Uzrečica : ah
Knjiga/Pisac : orkanski visovi

Nazad na vrh Ići dole

CRNA LISTA E-MAILOVA  Empty Re: CRNA LISTA E-MAILOVA

Počalji od Meg@ Proxie Sub 19 Feb - 17:28:07

Dakako da brišem te poruke. Ni u najluđim snovima ne bih na takvo što odgovorio. Postoji lista preko 3000 takvih adresa.
Meg@ Proxie
Meg@ Proxie
Novi Član
Novi Član

Bosna

Grad : Mostar
Browser : Google Chrome
Broj Postova : 31
Broj Poena : 5072
Reputacija : 10
Datum upisa : 20.09.2010
Datum rođenja : 24.03.1987
Godine Starosti : 37
Pol : Muški Zodijak : Ovan Mačka

Zanimanje : student
Knjiga/Pisac : Stephen King
Meg@ Proxie
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

CRNA LISTA E-MAILOVA  Empty Re: CRNA LISTA E-MAILOVA

Počalji od Meg@ Proxie Sub 19 Feb - 18:04:05

Vivijen izgleda da je upravo to ono o čemu si govorila.
Nadam se da će takvim budalama brzo doći kraj. Barem na korist nas normalnih korisnika interneta
Meg@ Proxie
Meg@ Proxie
Novi Član
Novi Član

Bosna

Grad : Mostar
Browser : Google Chrome
Broj Postova : 31
Broj Poena : 5072
Reputacija : 10
Datum upisa : 20.09.2010
Datum rođenja : 24.03.1987
Godine Starosti : 37
Pol : Muški Zodijak : Ovan Mačka

Zanimanje : student
Knjiga/Pisac : Stephen King
Meg@ Proxie
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

CRNA LISTA E-MAILOVA  Empty Re: CRNA LISTA E-MAILOVA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu