Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...

Join the forum, it's quick and easy

Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...
Zvezdan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

sta ce biti?

4 posters

Ići dole

Zanimljiva sta ce biti?

Počalji od element Ned 11 Sep - 13:35:00

Dragi moji forumasi,
Razmisljam o milion stvari i citam sve sto mi dodje pod ruku(vec sam to rekla),tako da sam procitala i mnoge teme sa ovog foruma. Namece mi se jedno pitanje,a verujem i mnogima od vas. Sta je istina ?
Konkretno,sta je istina u vezi nase buducnosti? Buducnosti naseg naroda? Buducnosti planete? Ne mogu da mislim na buducnost naseg naroda , a da ne mislim na buducnost planete,jer naprosto smo neodvojiv deo planete. Mi,kao narod,kao drzava,kao prostor. Sve sto se desi planeti,desice se i nama.
Ponekad sam smirena u vezi svega toga ,jer naidjem na umirujuce stvari, a ponekad se najstrasnije uznemirim jer neki ljudi napisu takve scenarije da ti se zaledi krv u zilama.
Postoje razne teorije. Od toga da cemo preci na visi nivo svesti,jer se menja frekvencija planete,uslovljena zavrsetkom jednog ciklusa i pocetkom drugog do toga da ce se promeniti polovi i da ce nastati katastrofa,kataklizma(nazovite kako hocete,potpuno je svejedno).
Ja,kao obican covek,obican gradjanin,prosecan stanovnik Zemlje,ne mogu da ne budem zbunjena. Zivim u Srbiji,samim tim sam zbunjena. U nasoj zemlji se desavaju grozne stvari. Zemlja nam se prodaje u bescenje na nase oci, uzima nam se deo po deo teritorije, okupiraju nas strane banke(u kojima se zaduzujemo na dozivotno), sve je vise siromasnih,sve vise nezaposlenih,sve vise nezadovoljnih,kriminal raste,menjaju se vrednosti na gore,kriza morala je na vrhuncu. Gde god se okrenem nista ne valja. Kad pogledam svoj komsiluk,ne moram da gledam dalje,vidim da nista ne valja! Kad pogledam svoj grad,isto! Svoju zemlju,isto! Krenite od najblizih ljudi. Svi se bore samo za sebe. Nigde nema jedinstva,zajednistva. Podeljeni smo na najsitnije delove. Pogledajte u sebe! Podeljeni smo i sami sa sobom. Ako postoji kraj vremena ,onda smo stvarno dosli do kraja. Zlo je na sve strane i ja stvarno vise nista ne mogu da zamislim ,a da bi zlo moglo proizvesti. Ako je doslo do toga da majka ubije svoje dete,da otac siluje svoje dete... sta moze biti gore od toga? Cemu se nadamo? Cemu se nada covecanstvo?
Zabrinuta sam do izbezumljenosti. Da li nam neko namece takvo ponasanje,da li smo sami proizveli,zbog nesrecnih okolnosti,takvo ponasanje,pitam se ja? Slusam price nekih ljudi koji rade kod privatnika, i ne mogu da se ne zgrozim. Rade po 10 sati po 12 sati za bednu platu od koje ne mogu da zive. Ne da zive,vec da prezivljavaju. Ja se pitam,da li ti,robovlasnici(drugacije ne mogu da ih nazovem) imaju i malo ljudskosti u sebi? Da li oni mogu da prezive sa 12 hiljada ili 18 hiljada dinara mesecno kada,recimo,jedne prosecne patike za dete kostaju 4000 dinara? O cemu se ovde radi,ljudi? Ulazimo u robovlasnicko drustvo? Kakav kapitalizam oni spominju?
A,sa druge strane slusamo price o duhovnom rastu. Treba da radimo na sebi! Treba da se duhovno uzdizemo! Da osecamo ljubav,jer Bog je ljubav, Bog je istina(sa cim se potpuno slazem), ali da li je to moguce? Da li je moguce duhovno rasti kada ti dete place gladno? Da li je u ovakvoj nasoj stvarnosti moguce misliti na nesto drugo osim na to kako cemo sutra kupiti hleb da ne budemo gladni? Da li je rad na sebi jos jedna stvar koju mogu da priuste samo bogati? Po svemu sudeci, ovaj svet je napravljen samo za bogate. Pogledajte televiziju. Novi svetski trendovi! Nove kolekcije garderobe! Pa,ko ce da nosi tu garderobu? Ko ce da kupuje sve one stvarcice najnovije tehnologije kada kostaju djavo i po? Sajam automobila! Za ceo svoj zivot ne mogu zaraditi da kupim i jedan jedini auto sa tog sajma! Pa,sta je to? Za koga je taj sajam? Za manjinu koja ima ni sama ne zna koliko? A,mi cemo pricati o tome i diviti se!
Nemojte me pogresno razumeti. Nisam se udaljila od Boga. Nije vazan automobil,nije vazno koliko imamo para u dzepu,nije vazno koliko imamo kuca,nije vazno koju garderobu nosimo. Ne moramo imati najnoviji ajpod, ne moramo imati telefon. Mi ne mozemo ziveti u dve kuce,niti spavati u dva kreveta(toliko se jos nismo podelili,ali mozda nekad hocemo(?)). Ja,licno,ne dajem pet para na to sta se nosi ove sezone i nije mi vazno koji auto vozim, ali zao mi coveka! Zao mi je coveka! Zao mi je jer svakog dana posmatram ovaj svet i pitam se,dokle? Dokle,bre? Nisam od onih koji misle samo na sebe! Nisam i tacka! Nisam srecna kada neko nema i nije mi svejedno zbog toga! Nije mi svejedno sto nam omladina propada,sto roditelji nemaju vremena da ih nauce osnovnim ljudskim nacelima ili sto ne znaju da ih nauce,jer ni sami ne znaju. Nije mi svejedno sto nema crtanog filma na tv koji ne podrzava nasilje. Nije mi svejedno kada vidim devojcicu od 18 godina sa covekom od 50 koji joj je kupio par krpica i dao dva puta po 50 eura...a ,ona mu dala svoju mladost. I docekace svojih 30-40 godina tako,viseci u zraku, a onda ce kupiti dve macke,da ne bude sama. Nije mi svejedno sto nema normalnih,zdravih porodica i zdravih brakova iz kojih izlaze novi ljudi.A,sve zato sto samo mislimo na sebe i svoje najnize potrebe. Sto nema zajednistva i jedinstva. Mi svi zajedno cinimo celinu i samo zajedno mozemo ostvariti ono sto nam je Bog dao.
Mogla bih do sutra nabrajati sta sve ne valja u ovom groznom svetu. Ali, zelim da mislim i zelim da verujem da ce sve ovo zavrsiti. Da ce sve ovo nestati. Da cemo ponovo postati ljudi,povezani izmedju sebe i povezani sa prirodom,jer mi smo neodvojivi jedni od drugih i neodvojivi od prirode. Zbog toga i verujem da ce doci do promene. Sve se zavrsava. To je zakon prirode.
Medjutim,plase me raznorazne teorije. Sednem,stavim prst na celo i razmislim. Dodjem do zakljucaka, raznih. ali, nikad sa sigurnoscu ne mogu da kazem sta je istina. Da li je istina ono sto ja zelim da verujem? Kada branim neku teoriju, stvarno dodjem do tacke kada se pitam, da li je branim samo zato sto zelim da bude tako? Ja zelim mir,harmoniju,srecu,radost,smeh,veselje,ljubav. Zelim da uzivam u svakom izlasku Sunca,jer je najlepse njegovo radjanje i jer je tako divno i velikodusno od prirode da nam je dala da ga mozemo posmatrati svakog jutra. Dato nam je mnogo toga sto uzimamo zdravo za gotovo i sto ne znamo da cenimo.
Pitam se da li ce nas priroda kazniti za nepostovanje ili ce nam pomoci da ipak shvatimo i krenemo pravim putem? Da li nam se sprema pomak u svesti na gore ili nam se sprema nesto drugo? Da li ce se te 2012-te koja nam je na pragu,desiti nesto drasticno ili cemo polako ulaziti u nove stvari? Da li ce se mozda desiti nesto ranije? Mozda ove godine? Ako je po mome, sve ce biti u redu. A,sta ako nije?

Pozdrav

element
element
Novi Član
Novi Član

Srbija

Grad : valjevo
Browser : Google Chrome
Broj Postova : 2
Broj Poena : 4636
Reputacija : 14
Datum upisa : 10.09.2011
Datum rođenja : 18.08.1970
Godine Starosti : 53
Pol : Ženski Zodijak : Lav Ker

Zanimanje : sluzbenik
Raspoloženje : uravnotezeno
Knjiga/Pisac : "Lovac na zmajeve"
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiva Re: sta ce biti?

Počalji od AlexPFC Pon 26 Sep - 20:17:38

Mnogo je to zeznuta stvar. I ja sam pročitao mnogo teorija (pogotovo zavere) i ono što se na sve strane pojavljuje to je taj smak sveta ili drugi Hristov dolazak (za vernike). Što se tiče te 2012 i promene svesti to već spada u neku vrstu evolucije , a evolucija i vera u Boga ne idu zajedno, tako da je to odvojeno jedno od drugog pa ti sama izaberi. Svuda se pojavljuju neka proročanstva, iluminati, vanzemaljci... Priče o tajnom društvu koje pokušava da zavlada svetom, da upropasti sve države i svede ih na najniži mogući nivo siromaštva i bede da bi ih lakše kontrolisali. Pa kako se i ne bi ljudi udaljavali jedni od drugih kad ni svoje živote ne mogu da kontrolišu a kamoli da se posvete i pomognu nekom drugom. Ja lično nemam posao, nemam devojku jer jednostavno ne mogu ni sebi da priuštim neke stvari a pogotovo da nju izvedem negde a da se ne obrukam jer nemam ni piće da joj platim. Što se budućnosti našeg naroda tiče tu je suvišno i voditi raspravu. Mi smo pukli totalno. Kradu nas otvoreno, ponižavaju, ucenjuju a mi kao mazge samo slušamo i klimamo glavom. Političari nas lažu i bore se izmedju sebe ko će više da ukrade i ko će više ljudi da izda i pošalje u instituciju "pravde i zakona". Što se tiče planete, pa da ja više ne prosipam svoje gluposti ovde preporučujem ti ovaj sajt [You must be registered and logged in to see this link.] Tu ti je najbolje objašnjeno i o 2012, promeni svesti, vanzemaljcima, masonima... Samo moram da ti kažem još ovo: nemoj verovati u sve što pročitaš i vidiš na tom sajtu, to su ipak samo neke teorije u koje autor veruje i daje svoje mišljenje o njima i povezuje ih sa dogadjajima u svetu. Ti sama donesi svoje zaključke. Pozz
AlexPFC
AlexPFC
Novi Član
Novi Član

Srbija

Grad : Titel
Browser : Firefox
Broj Postova : 2
Broj Poena : 4632
Reputacija : 14
Datum upisa : 12.09.2011
Datum rođenja : 04.06.1986
Godine Starosti : 37
Pol : Muški Zodijak : Blizanci Tigar

Zanimanje : fudbal, basket...
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiva Re: sta ce biti?

Počalji od tbajka Pon 26 Sep - 23:39:10

Svako ima neku svoju ili se nadovezuje na nečiju teoriju pa izvodi zaključke za sebe i druge.Ja sam optimista i verujem da neće doći do "smaka","totalnog uništenja" ili nečeg sličnog.
Proročanstva (ona prava) su tu da nas upozore i upute kako da takva dešavanja razumemo na pravi način i okrenemo u svoju korist a ne protiv sebe.Naravno tu je i nekolicina koja priželjkuje suprotno i verujući pogrešnim idejama iste podržava i širi.
Da, život je težak.
Život je borba i potraga.
Juče , danas , uvek.
Zmaj

tbajka
tbajka
Deseti Razred
Deseti Razred

Srbija

Grad : Trnjane
Browser : Firefox
Broj Postova : 117
Broj Poena : 5279
Reputacija : 71
Datum upisa : 06.10.2010
Datum rođenja : 10.01.1969
Godine Starosti : 55
Pol : Muški Zodijak : Jarac Majmun

Zanimanje : konobar / ribolov
Knjiga/Pisac : faust / gete
* POŽELIMO - PODELIMO *
Moj YOUTube Video :



Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiva Re: sta ce biti?

Počalji od zztopbgd Uto 23 Jul - 14:46:48

element ti radis na sebi,dizes se,tragas,boris se...ucis svoje najblize svemu sto vredi i sto si otkrila,svoje prijatelje,svakoga za koga pomislis da vredi i da razume...dalje je sve geometrijska progresija,Bozija misao se prenosi lako.
zztopbgd
zztopbgd
Novi Član
Novi Član

Srbija

Grad : Beograd
Browser : Google Chrome
Broj Postova : 8
Broj Poena : 3948
Reputacija : 0
Datum upisa : 23.07.2013
Datum rođenja : 02.02.1964
Godine Starosti : 60
Pol : Muški Zodijak : Vodolija Mačka

Zanimanje : informaticar
Raspoloženje : neprestana borba i traganje
Uzrečica : nikada bolje
Knjiga/Pisac : predeo slikan cajem - Pavic
Moj YOUTube Video :


Nazad na vrh Ići dole

Zanimljiva Re: sta ce biti?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu