Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...

Join the forum, it's quick and easy

Zvezdan Forum
Dobrodošli na Zvezdan Forum...

Neki Delovi Foruma su skriveni za goste,
Da bi videli ceo sadržaj Foruma morate biti registrovani i ulogovani...

Registracija je besplatna,bezbolna i traje samo dva minuta.

Registrujte se i uživajte...
Zvezdan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srpski Gandi na stiroporu

Ići dole

Srpski Gandi na stiroporu Empty Srpski Gandi na stiroporu

Počalji od vivijen Sre 9 Feb - 22:08:00


Srpski Gandi na stiroporu Gandi


Српски Ганди на стиропору

Пише: Радомир Рељић


"Тако ми Бога, нећу се смирити док Космет поново не буде у Србији" - викну "војвода" Тома Неверни са свога лежаја од стиропора, смештеног на самом врху книнске тврђаве. Занесен и опијен својом вером, загледа се у даљину својим визионарским погледом, којим помилова границе: Карлобаг, Огулин, Вировитица... Овако ја замишљам филм о нашем главном јунаку ових дана. Пошто је добар глумац, доказао се да може бити поли-личан, могао би за живота да замени Бена Кингслија и сам одигра аутобиографску глумачку ролу.

Да се шалим или да наставим озбиљно? Мислим да је тешко о њему писати озбиљно, верујем дубоко, и он се са нама, пуно шали. Шали се са нама, сада када нам је догорело до ноктију и верујем, да се баш зато са нама и шали. За велику шалу потребно је пуно тога: велике паре, велико позориште, добар сценарио, врхунски режисер, добри глумци, пуно статиста и велика публика.

Велика илузија, савршена представа, бечка култура, германска педантерија, "Градска чистоћа", гандијевска филозофија... искључено "Светосавље", пригњечено јунаштво, сакривена шајкача, пребољено кумство, бачена кокарда, закамуфлирано "војводство", заборављена Србија.. Ах да, то је само једна од сцена!

Суштина митинга

"Ако силеџије, као и до сада, не буду желеле да слушају, у априлу ћете ме затећи овде како седим на стиропору да се не прехладим" (Тома Ганди).

Ником од политичара се не отргне она најистинитија, "Вредно учити и радити", јер им је јасно да би изазвала одређену количину отпора. Толико су код нас деградиране основне друштване вредности. Политика је ђавољи посао, политичари превејани лијови и сви су се научили, да је најпаметније причати оно што поданици желе да чују.

Овај пут, чак ни тога није било! Све је било намештено. Фасцинира (засмејава) изненадна финоћа бивших радикала, која је произвела сарадњу са "Градском чистоћом" и њихова изненадна гандијевска мирољубивост, као средство за постизање политичког циља (неће свој на свога).

Просечни Србин је тешки сиромах, невољник и безнадник. У таквом стању га није тешко намамити да се упеца на илузију, у којој се осим промене власти, ништа друго не нуди. Време ће показати да је највише илузиониста учествовало у Вучићевој парадној шетњи, која је предходила нечем, што је требало да изгледа као опозиционо митинговање.

СНС је партија отргнута од радикалског језгра, у којој се накнадно скрасио комплетан политички нус-продукт, одбачен од свих осталих политичких партија и опција. За велику представу је добила појачање(или ослабљена-тешко је проценити) у Илићевим новосрбијанцима, Карићевим Покретом снага Србије и Покретом социјалиста. Ови први јој дођу као замена за шајкачу, средњи као финансијери и народни хероји социјалистичког рада, а ови Вулинови као протутежа за Дачићеве "контрареволуционаре". Не знам још, ко ће им представљати епископа Теодосија а можда то бивши војвода, следећи просрпски председник, Тома Ганди, чува као одлучујуће верско појачање.

Да се зна ко је од кога клониран, ко је од кога пресликан и ко ће кога заменити. Пошто је Тома Ганди извео ону говорну бравуру око скидања капе пред народом (ставивши Тадића и Коштуницу у исти кош), евидентно је да на "клеронационалисту" не може да рачуна, као на Деда Мразовог клона. Не би било европски. Онда је тајкунска принцеза (госпођа Телеком), уз звуке бечког валцера, прогласила будућег председника и сопственог премијера. Фанфаре су означиле крај нечега, чега у стварности није ни било.

О свему оном што ће се десити, обавестили су благовремено актере против којих је овај митинг, наводно, био организован. Њихова неизвесност, када се организују овакви митинзи, убризгава онај додатни адреналин, који буди наду да би се нешто велико могло догодити. Ништа битно није одмитинговано и зато на овом делу нема шта ни да се напише. Вредно је поменути само то, да су власт и њихови клонови све то организовали заједно, братски и на (са) највишем европском нивоу.

Коминтерна спрема Гандија

Некад су се звали Коминтерна или Социјалистичка интернационала. Сада имају десетине имена и користе их по указаној потреби: европејци, глобалисти, космополити, модернисти, либералне демократе, екуменисти... једноставно, господари света. Опет су преузели комплетну власт(ако су икад и силазили са ње) и Невласт, што се стручно каже невладин сектор, а нема шанси да их избегнеш, било где. Они су: лепи, богати, школовани, образовани, слаткоречиви, насмејани, добродушни, модерни, дотерани, богумилни... све оно што се види вани.

Они су и: опасни, зли, бескурпулозни, лицемерни, грамзиви, незајажљиви, богохулни...све оно што крију у себи. Такозвана финансијско-политичка елита. бриселска Коминтерна, Комитет 300, Група Билдерберг, Империја, власници и оснивачи ЕУ-е и НАТО-а, Борисови и Гандијеви (Томини) велики "пријатељи" (газде).

Највише им смета ако смо национално и верски опредељени, породични, традиционалани...оно што се каже, сасвим нормалани и обичани људи. Такви им сметамо и нисмо под њиховом потпуном контролом. Све су упрегли да у нама униште те наше традиционалне вредности, направе од нас овисне јединке и послушне робове. Пожељно је да смо политички послушни, демократски орјентисани а они нам и ту стоје на услузи.

У свим државама, које су стављене под њиховом шапу, направили су, или праве, бипартијски политички систем. Обе партије су под њиховом контролом и мислим да их је непотребно набрајати по земљама где су тај систем применили у потпуности. Њихови намештеници се смењују на власти. Ту им услугу вршимо ми, обични и мали људи са изласком на гласање а они нам заузврат поклањају илузију о нашем одлучивању. Неретко нам подилазе - "Изађите на изборе - узмите судбину у своје руке".

Сјаши Курта да узјаше Мурта

Што се Србије и бипартијског система тиче, бриселска Коминтерна тренутно ради на инсталирању његове друге половине. Тај процес је започет разбијањем СРС-а, као најјаче опозиционе странке, странке коју никако нису успели да ставе под своју контролу.

Очигледно је, да је улога вође једног "проњиховог" блока одавно додељена Демократској странци. Такође се кристалише, да су "војводу" успели да пресвуку (растурање СРС-а) у Тому Гандија (стиропор) и доделе му улогу њихове друге наизменичне половине. Финансирање пројекта је преузела бриселска Коминтерна а рачун са каматама ће бити испостављен након доласка на рингишпил, на коме се наизменично возе само два учесника.

Амерички двостраначки модел (демократе и републиканци) добрано је заживео у већини држава ЕУ-е, негде су направљени блокови као прелазна фаза, а негде, као код нас, убрзано се профилише тај прелазни период. Утапање сателитских странака у предводнике блокова је следећи корак, а завршна фаза ће бити, претварање политичке сцене у двопартијски политички систем.

Баш зато се Ганди на "митингу" није усудио отворити ни једну тему скопчану са државним и националним интересом (проблемом). Радио је оно што му је унапред било прописано. Профилисао је своју клупу за резервне клонове и чека да се и он убрзо окачи на инсталирани рингишпил. Утакмица може да почне! Власник сам једина два клуба (Партизан и Звезда), отварам првенство Србије и игра се само финале. Звезда или Партизан, Делије или Гробари? Потпуно ми је свеједно, иза завесе сам увек ја на престолу, а рачун нека плаћају они који се налазе у публици (народ).

Не замерам свом народу, што по ко зна који пут наседа на замку наших непријатеља и ставља своју судбину у руке проданих душа. Замерам његовом делу, родољубивој интелектуалној елити, која мало шта(или ништа) чини у сврху трасирања државне стратегије и националног пута.

Издају традиционалних, националних и државних вредности, као ни појам "продане душе", дубоко сам уверен, није потребно елаборирати. Излаза има! О томе други пут. До тада, остаје она-"Само Стиропор Србију Спашава".

[You must be registered and logged in to see this link.]
vivijen
vivijen
Moderator Foruma
Moderator Foruma

Zlatni Pehar Za Više Od 10.000 Poruka
Srbija

Grad : Zvezdan
Browser : Opera
Broj Postova : 13509
Broj Poena : 61734
Reputacija : 971
Datum upisa : 29.01.2010
Datum rođenja : 03.08.1953
Godine Starosti : 70
Pol : Ženski Zodijak : Lav Zmija

Zanimanje : slikanje, pisanje,primenjena umetnost
Raspoloženje : smireno
Uzrečica : ah
Knjiga/Pisac : orkanski visovi

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu